خبرهای ویژه

» اخبار » ۱۰ مورد از فوایدی که شما می توانید هنگام استفاده از دستگاه تصفیه هوا دریافت کنید!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۴:۰۷

 کد خبر: 12497
 236 بازدید

۱۰ مورد از فوایدی که شما می توانید هنگام استفاده از دستگاه تصفیه هوا دریافت کنید!

دستگاه تصفیه هوا با تعویض هوای قدیمی و آلوده از طریق فیلتر برای تصفیه آن و از بین بردن سموم کار می کند. با نصب دستگاه تصفیه هوا ، در واقع می توانید با گردش هوای پاک ، تولید سموم را کاهش دهید. در این مطلب ، ما لیست خلاصه ای از راه هایی را که […]

دستگاه تصفیه هوا خانگی

دستگاه تصفیه هوا با تعویض هوای قدیمی و آلوده از طریق فیلتر برای تصفیه آن و از بین بردن سموم کار می کند. با نصب دستگاه تصفیه هوا ، در واقع می توانید با گردش هوای پاک ، تولید سموم را کاهش دهید. در این مطلب ، ما لیست خلاصه ای از راه هایی را که یک دستگاه تصفیه هوا می تواند کیفیت زندگی شما در خانه را بهبود بخشد ، گردآوری کرده ایم.

۱. دستگاه تصفیه هوا، هوای خانه افراد سیگاری را تمیز می کنند:

فواید دستگاه تصفیه هوا

چه سیگاری باشید یا با یک فرد سیگاری زندگی می کنید ، یا شومینه ای روباز دارید ، می توانید انتظار داشته باشید که سطوح مختلفی از مونوکسید کربن یا در مورد سیگار ، مواد شیمیایی مضر را استنشاق کنید. استعمال دخانیات می تواند عوارض جانبی جدی در سلامتی مانند برونشیت و آسم ایجاد کند. دود دست دوم همچنین می تواند برای کودکانی که ریه های آنها در حال رشد است ، مضر باشد.

فایده تصفیه کننده هوا این است که به از بین بردن قسمت های مضر دود کمک می کند. یک فیلتر HEPA می تواند بیش از نیمی از ذرات مضر حاصل از دود سیگار را که در فیلتر گیر می آورند ، از بین ببرد . این همچنین به از بین بردن فاکتور خطر دود دست دوم کمک می کند که در صورت زندگی با افراد سیگاری می توانید استنشاق کنید.

۲. دستگاه تصفیه هوا با از بین بردن گرد و غبار هوا علائم آسم را کاهش می دهند:

فایده  دستگاه تصفیه هوا 

آسم با سفت شدن قفسه سینه مشخص می شود که می تواند تنفس را دشوار کند. آسم در هنگام تحریک آلرژی خاص به دلیل حیوانات ، گرد و غبار و اسپورهای قالب مستعد ابتلا به وخیم تر شدن است. این مواد محرک مضر را می توان با یک دستگاه تصفیه هوا از بین برد و شما را از شر بدتر شدن آسم در اطراف خانه رها می کند.

از آنجا که دستگاه های تصفیه هوا با فیلتر کردن ذرات موجود در هوا کار می کنند ، آنها با از بین بردن گرد و غبار قبل از حل شدن آن جلوگیری می کنند. این امر باعث بهبود سلامت بهتر تنفس می شود که برای مبتلایان به آسم بسیار مهم است. و به عنوان یک فایده ، به تمیز نگه داشتن خانه شما کمک می کند.

۳. دستگاه تصفیه هوا با گازهای طبیعی در خانه مقابله می کنند که وقتی از هوا خارج نشوند ، ایجاد می شوند:

استفاده از دستگاه تصفیه هوا برای پاکسازی هوا

محیط ما دائماً توسط گازهای طبیعی تولید شده توسط مواد آلی ، خواه آن مونواکسید کربن از نفس خودمان است یا رادون ساطع شده از محیط ما (مانند خاک ، سنگ و آب) احاطه شده است. با این وجود ، ساخت برخی از این گازهای طبیعی می تواند اثرات مضر مانند رادون داشته باشد.

رادون از طریق شکاف های موجود در کف و شکافهایی در آجر و گچ وارد خانه و فضای کار می شود که اگر در منطقه ای سرشار از رادون زندگی می کنید ، می تواند مشکل ساز شود. به واسطه یک دستگاه تصفیه هوا ، سموم به دلیل گردش مداوم هوای تمیز، قادر به ساخت در داخل خانه شما نیستند ، به این معنی که کمتر در معرض این سطح بالای رادون قرار خواهید گرفت.

۴- دستگاه تصفیه هوا آلودگی خارجی دودهای اگزوز دیزل را در داخل خانه کاهش می دهند:

 ذرات ایجاد شده توسط موتورهای دیزلی عواقب سلامتی قابل توجهی دارند 

با وجود هوای بیرون از منازل با باز کردن پنجره ها برای هوای تازه ، ما هنوز در معرض آلاینده ها هستیم. این امر به ویژه در مورد تنفس هوا از طریق پنجره خود در خیابان های مجاور که حاوی ذرات دود اگزوز ماشین و سایر آلاینده ها است ، صدق می کند.

نشان داده شده است که ذرات ایجاد شده توسط موتورهای دیزلی عواقب سلامتی قابل توجهی دارند ، همانطور که توسط WHO (سازمان بهداشت جهانی) هشدار داده شده است. به منظور کاهش تأثیر این آلاینده در داخل خانه ، یک دستگاه تصفیه هوا ذرات را از هوا فیلتر می کند تا از استنشاق ذرات جلوگیری شود.

۵- دستگاه تصفیه هوا از افراد آسیب پذیر در برابر ابتلا به ویروس ها و بیماری ها محافظت می کنند:

دستگاه تصفیه هوا باکتری های موجود در هوای تنفسی را کاهش می دهد

داشتن دستگاه تصفیه هوا کمک می کند تا افراد در معرض ابتلا به بیماری ها از انتشار باکتری ها در محیط خانه در امان باشند. با  تمیز کردن باکتری های موجود در هوا از اطراف خانه می تواند از افراد مسن ، ضعیف و مستعد ابتلا به ویروس ها و بیماری ها محافظت کند .

از آنجا که ویروس ها به طور معمول از طریق هوا پخش می شوند ، به خصوص هنگام عطسه و سرفه ، یک دستگاه تصفیه هوا باکتری های موجود در هوای تنفسی را کاهش می دهد. اگرچه نمی تواند خطر انتقال و آلودگی از طریق باکتری های سطحی را از بین ببرد ، اما خطر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

۶. دستگاه تصفیه هوا با رها کردن هوا به کاهش واکنش های آلرژیک کمک می کنند:

دستگاه تصفیه هوا و کاهش آلرژی

ما دائماً در بیرون و داخل خانه های خودمان در معرض آلرژن های احتمالی قرار داریم. با از بین بردن مواد تحریک کننده احتمالی ناشی از مواردی مانند حیوانات خانگی ، گرده ، گرد و غبار و اسپورهای قالب ، می توانید میزان حساسیت زایی را در خانه خود پایین بیاورید.

با پاک کردن ذرات از هوای ساطع شده توسط حیوانات و سایر آلرژن ها ، یک دستگاه تصفیه هوا علائم آزاردهنده کمتری را به همراه دارد. واکنش های آلرژیک به لطف گردش هوای پاک که از مواد تحریک کننده بالقوه فیلتر شده است می تواند کم شود.

۷. دستگاه تصفیه هوا به پایین آمدن سطح دی اکسید کربن در خانه کمک می کنند:

با دستگاه تصفیه هوا ، هوای تازه به طور مداوم در داخل خانه گردش می کند

خانه های ما حاوی میزان دی اکسید کربن است که از نفس ما تولید می شود (و همچنین نفس حیوانات خانگی ما). اگر هوای خانه خود را تغییر ندهید ، این سطح ساخته می شود . این امر منجر به احساس خواب آلودگی و سبکی می شود زیرا بدن اکسیژن کافی دریافت نمی کند.

با دستگاه تصفیه هوا ، هوای تازه به طور مداوم در داخل خانه گردش می کند ، به این معنی که میزان اکسیژن بیشتر خواهد بود. این به طور موثری سطح منواکسید کربن را کاهش داده و کیفیت زندگی و سلامتی شما را در خانه بهبود می بخشد.

۸- دستگاه تصفیه هوا با تازه نگه داشتن هوا ، در کاهش بو در اطراف خانه بسیار عالی هستند:

فواید دستگاه تصفیه هوا

بعضی از بوها و رایحه ها وجود دارد، خواه از آشپزی باشد یا از حیوانات خانگی. اگر نمی توانید به راحتی خانه خود را تهویه کنید ، پس یک دستگاه تصفیه هوا می تواند به از بین بردن این بوهای ناخواسته کمک کند .

این که آیا این بوها ناخوشایند هستند یا تهدیدهای جدی تری برای سلامتی به وجود می آورند ، باعث ایجاد آلرژی و آسم می شوند ، فیلتر کردن هوای ذرات ناخواسته باعث بهبود هوای تنفس شده می شود.

۹. دستگاه تصفیه هوا کمک می کنند تا با خیال راحت از حشرات مزاحم اطراف خانه را دفع کنید:

دستگاه تصفیه هوا به کاهش حشرات کمک می کند

دستگاه های تصفیه هوا می توانند شما را از شر پشه ها و ساس های مزاحم خلاص کنند ، مانند کنه های گرد و غبار و پشه ها . هردو می توانند برای زندگی نگران کننده باشند ، اما پشه ها خطر اضافی برای انتقال بیماری دارند و در خواب خوب شب اختلال ایجاد می کنند. 

می توانید با یک دستگاه تصفیه هوا ، حشرات را به طور موثرتری حذف کنید.

۱۰. دستگاه تصفیه هوا با فراهم کردن هوای تازه ، سطح خلقی را بهبود می بخشند:

دستگاه تصفیه هوا

ثابت شده است که استفاده از دستگاه تصفیه هوا می تواند منجر به خلق و خوی مثبت شود زیرا در هنگام تنفس هوای پاک ،دچار اضطراب کمتری می شوید. بسیاری از ما افسردگی فصلی یا اختلالات عاطفی فصلی (SAD) را تجربه می کنیم ، با این وجود ، استفاده از دستگاه تصفیه هوا می تواند روحیه شما را بالا ببرد .

استفاده از فیلترهای هوا “یونیزه کننده” که “یونهای منفی” تولید می کنند توصیه می شود زیرا آنها وظیفه بهبود روحیه ما را دارند.  

گردآوری:بخش سلامت پاتوق شهروندی


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , خانه داری , سلامتی , علمی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi