خبرهای ویژه

» اجتماعی » ۳۰ورودی فاضلاب به رودخانه جاغرق مسدود شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۸:۰۹

 کد خبر: 12734
 199 بازدید

۳۰ورودی فاضلاب به رودخانه جاغرق مسدود شد

با پیگیری رسانه ها، دادستانی و اداره محیط زیست شهرستان طرقبه و شاندیز، تمام ۳۰ورودی فاضلاب به داخل رودخانه جاغرق مسدود شد.

به گزارش پاتوق شهروندی ، ریس اداره محیط زیست شهرستان طرقبه شاندیز در این خصوص گفت:سازمان محیط زیست در سال‌های ۹۶و۹۷ درباره آلوده نکردن بستر رودخانه با فاضلاب و زهابی که از واحد‌های مختلف صنفی به داخل رودخانه جاغرق تخلیه می‌شود، به مالکان رستوران‌های اطراف این رودخانه اخطار داد.

مجید غلامی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از این واحد‌های صنفی به این اخطار‌ها توجه نکردند و اداره محیط زیست این شهرستان مجبور شد پیگیری‌های قانونی بیشتری را در این زمینه انجام دهد.

وی تصریح کرد: پیگیری‌های این اداره منجر به احداث سپتیک و سیستم تصفیه فاضلاب در بسیاری از واحد‌های رستورانی منطقه جاغرق شد.

رئیس اداره محیط زیست طرقبه و شاندیز افزود: به رغم تمام پیگیری‌های صورت گرفته هنوز شاهد تخلیه فاضلاب از واحد‌های مختلف صنفی به داخل رودخانه جاغرق هستیم و متاسفانه دریچه‌ها و لوله‌های فاضلابی در مسیر این رودخانه وجود دارد که بلاتکلیف مانده است.

وی با اشاره به ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی و آیین نامه جلوگیری از آلودگی آب، متذکر شد: از همین رو با دستور دادستان شهرستان طرقبه و شاندیز اقدام به پلمب تمامی این دریچه‌ها و لوله‌های فاضلاب موجود در بستر این رودخانه کردیم.

غلامی با بیان اینکه تعداد این لوله‌ها و دریچه‌های دفع فاضلاب حدود ۲۰تا۳۰ عدد است تاکید کرد: ماموران اداره محیط زیست گشت‌های نامحسوس و بازدید‌های دوره‌ای خود را از این لوله‌ها و دریچه‌های مسدود شده خواهند داشت.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

..انتهای خبر/


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , سلامت , طرقبه
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi