خبرهای ویژه

» اخبار » چه کار کنیم که اینستاگرام ما را بلاک نکند + عکس و آموزش

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۱:۱۷

 کد خبر: 14744
 63 بازدید

چه کار کنیم که اینستاگرام ما را بلاک نکند + عکس و آموزش

به احتمال زیاد شما هم در ماه‌های اخیر با خطای Action blockدر اینستاگرام مواجه شده‌اید. اصلی‌ترین دلیل این موضوع استفاده و تغییر سرورهای مداوم VPN ها می‌تواند باشد. در این گزارش راه حل خروج از بلاک ایسنتاگرام برای شما توضیح داده شده است.

چه کار کنیم که اینستاگرام ما را بلاک نکند + عکس و آموزش

به گزارش پاتوق شهروندی؛ اکثر ما بخاطر فیلترینگ تلگرام مداوم فیلترشکن گوشی را روشن می‌گذاریم و با فیلترشکن اینستاگرام خود را باز می‌کنیم. این کار باعث بلاک شدن توسط هوش مصنوعی اینستاگرام می‌شود.

 دلیل بلاک شدن در اینستاگرام چیست؟‍

مهمترین دلایل اکشن بلاک (Action Blocked) در اینستاگرام را اول بشناسیم!

برای جلوگیری از ظاهر شدن این پیام در اینستاگرام حتما باید دلایل آن را طبق قوانین و مقرارتش شناسایی کنیم. تا در ادامه با فعالیت‌های غیرطبیعی خودمان بتوانیم موجب Action Blocked شدن بازاریابی اینستاگرام نشویم. به همه مدیران آینده عزیز توصیه می‌کنم که چندین بار موارد مطرح شده را با دقت مطالعه نمایید تا در چک لیست فعالیت اینستاگرام مارکتینگ خودتان با مشکل مواجه نشوید. همیشه قبل از شروع فعالیت در یک رسانه مزیت‌ها و معایب آن را با مشاوره گرفتن یا مطالعه مقالات مدیر آینده کامل بررسی نمایید تا کمتر دچار اختلال در فعالیت‌های تجاری آنلاین بشوید.

۱- استفاده از ربات‌های فالو، آنفالو، لایک و کامنت

اولین موردی که با آپدیت پایان سال ۲۰۱۹ اینستاگرام می‌توان به راحتی دید، برخورد شدید الگوریتم‌ها با ربات‌های خودکار و شبیه‌ساز در افزایش فالوور، لایک و کامنت هست. شما با این رویکرد جدید که قابلیت تشخیص اسکرول، taps و رفتارهای انسانی را دارد، به راحتی مورد هدف اکشن بلاک قرار خواهید گرفت. چرا که ربات‌ها یا اپلیکیشن‌های جانبی برای اینستاگرام از API خود آن برای طراحی ربات‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین به هیچ عنوان در پیج اصلی خودتان از این ربات‌ها استفاده نکنید.

برای غیرفعال کردن این ربات‌ها که نمی‌دانید از کدام‌شان استفاده کردید حتما سریع رمز عبور خودتان را تغییر دهید. مدیران آینده عزیز اگر بتوانید به صورت بهینه بدون ریسک در پیج‌های دیگر از ربات با سرعت کم استفاده نمایید، این گزینه هیچ آسیبی به پیج اصلی شما نخواهند رساند. پس در استفاده از آن‌ها راه‌های مختلف را تست کنید. هم با هزینه کمتر و هم مفیدتری در شناسایی مستقیم فالوورهای خودتان پیشقدم شوید.

مخصوصا دوستانی که حالا به هر دیلیل نمی‌خواهند هزینه تبلیغات در پیج‌های دیگر را بپردازند هم از این ویژگی می‌تواند در پیج دیگری استفاده کنند و سپس با قرار دادان لینک اصلی در پیج دوم افراد را به سمت آن هدایت نمایند. در دوره جامع میلیونر اینستاگرامی کلا راه‌های افزایش مخاطبان هدفمند را با شما دوستان بررسی خواهیم کرد.

پس اولین دلیل که باعث بلاک شدن شما به مدت طولانی می‌شود، استفاده از ربات‌های افزایش فالوور، آنفالو، لایک، کامنت و پیام مستقیم هست. همین الان رمز عبورتان را در صورت استفاده از آن‌ها تغییر دهید تا به پیج شما دسترسی نداشته باشند. همیشه اولین‌های هر بازاری روی افزایش تجربیات آزموده شده و آموزش دهنده تمرکز می‌کنند.

۲- محدودیت‌های اینستاگرام و فعالیت در بازه زمانی کمتر

تعداد فالوینگ‌های هر پیج ۷۵۰۰ عدد

سقف فالو در اینستاگرام در ساعت ۶۰ پیج

تعداد لایک در ساعت ۳۵۰ عدد

حداکثر تعداد آنفالو در ساعت ۲۰۰ پیج

تعداد هشتگ در زیر هر پست ۳۰ عدد

تعداد کاراکترهای کامنت و کپشن ۲۲۰۰ کاراکتر

نام کاربری فقط ۳۰ کاراکتر

توضیحات Bio در پیج ۱۵۰ کاراکتر

اگر شما در بازه زمانی مثلا زیر یک ساعت یک سری فعالیت‌هایی را از قبیل فالو کردن به صورت پشت‌سرهم انجام دهید؛ الگوریتم اینستاگرام شما را ربات تشخیص خواهد داد. به همین دلیل شما را اکشن بلاک(Action Blocked) خواهد کرد. پس شما با شناخت این محدودیت‌های موجود می‌توانید از بروز محدودیت‌ها جلوگیری می‌کند. پس از این به بعد در مدت زمان کوتاه نباید لایک، کامنت، فالو و آنفالو کنید و این روند را اگر هم می‌خواهید ادامه دهید حتما با توجه به چند بند ابتدایی آن‌ها را در رفتار خودتان اعمال کنید.

مطمئنا اینستاگرام هم با اعمال چنین محدودیت‌های به دنبال ایجاد رفتار قابل کنترل در اپلیکیشن خودش هست تا کسی از آن نتواند سوءاستفاده کند. چون در رقابت شدید با اسنپ چت در اروپا و آمریکا قرار دادرد. پس تمام تلاش خودش را برای ارایه خدمات بهتر به همه کاربران بکار می‌گیرد.

۳- آشنایی با قوانین و مقرارت اینستاگرام

همانطور که پیش‌تر اشاره کردم همیشه بخش قوانی یک اپ در سطح بین‌المللی را به خوبی مطالعه نمایید. تا با استراتژیی که برای فعالیت بازاریابی خودتان می‌چینید بتوانید موفقیت بیشتری را کسب نمایید. اینستاگرام با تجزیه و تحلیل رفتار کاربران به دنبال تامین نظر آن‌ها و همچنین بالا بردن سهم خودش در استفاده از تبلیغات اسپانسری هست. بنابراین توصیه می‌کنم حتما این شرایط را به خوبی با دقت چندین بار مطالعه نمایید. از گوگل ترنسلیت هم می‌توانید در ترجمه آن استفاده نمایید.

۴- ارسال هشتگ‌ها و کامنت‌های تکراری

اینستاگرام الان نسبت به قبل به این دو موضوع بیشتر توجه می‌کند که بیشتر در هدف اکشن بلاک (Action blocked) افراد را قرار می‌دهد. اگر شما از ربات‌های افزایش کامنت استفاده می‌کنید؛ حتما از کامنت‌های تکراری در زیر پست و یا پست‌های مختلف با یک مضمون مشخص اجتناب کنید. حتی در هشتگ‌های زیر یک پست هم بهش توجه نمایید. برخی از دوستان به اشتباه یا عمد یک‌سری هستگ‌های تکراری را در زیر یک پست و در کامنت‌ها منتشر می‌کنند.

۵- وارد شدن با اپلیکیشن‌های تغییر آی‌پی

یکی از دلایل زیادی که همه کاربران اینستاگرام در ایران به نوعی با آن درگیر هستند؛ منجر به اکشن بلاک(Action Blocks) افراد می‌شود. بعد از فیلترینگ تلگرام در کشورمان افراد زیادی از حالت‌های دیگر رفع فیلتر استفاده می‌کنند. چون در هر بار اتصال آی پی دسترسی افراد به اینترنت تغییر می‌کند، به همین خاطر الگوریتم اینستاگرام آن را فرد دیگری تصور می‌کند که وارد حساب کاربری‌تان شده هست.

یعنی اینستاگرام احتمال هک شدن پیج را می‌دهد، به همین منظور یک سرس محدودیت‌هایی را روی پیج کاری و شخصی شما اعمال می‌کند. شما در این حالت کافی هست که از هر ابزاری یا اپلیکیشنی که باعث تغییر آی‌پی شما می‌شود؛ خاموش کنید. به محض ورود حتما رمز عبور خودتان را تغییر دهید؛ تا این محدودیت اکانت اینستاگرام شما برداشته شود.

 دلیل بلاک شدن در اینستاگرام چیست؟‍

۶- قرار دادن آدرس سایت‌هایی با دامنه ir در لینک بیو

یکی دیگر از دلایل رایجی که باز باعث اکشن بلاک شدن پیج شما در اینشتاگرام می‌شود. دامنه‌های تحریم شده توسط این شرکت‌های آمریکایی است. بنابراین اگر قبلا آن را در لینک بیو ثبت نمودید و تا بحال تغییر ندادید، حتما آن را با یک شورت کد کننده آدرس سایت آن را جابجا کنید. حتی در برخی از موارد لینک کانال تلگرام هم چنین محدودیتی را در برخی از پیج‌ها شاهد بودیم که اگر چنین مشکلی را دارید، حتما توصیه می‌کنیم که لینک کانال یا سایت با پسوند دامنه تحریم شده را حذف نمایید.

۷- نقض قانون کپی‌رایت

اگر مطلب یا محتوایی که توسط پیج‌های دیگری تولید و ارایه شده است، شما بدون منشن کردن پیج مبادرت به منتشر کردن آن نمایید؛ صد در صد اکشن بلاک (action blocked) خواهید شد. چرا که شبکه اجتماعی اینستاگرام روی این موضوع حساسیت خاصی داشته و دارد. یعنی به پیج‌هایی که تولید محتوای غنی و سرگرم‌کننده‌ای را در اختیار کاربران ایسنتاگرام قرار می‌دهند؛ اهمیت می‌دهد. شامل فیلم‌های سینمایی در حال اکران، موزیک ، سریال، کانال‌های تلویزیونی، خبرگزاری‌های، بلاگرهای مشهور و حتی پیج‌های معمولی که فقط در یک منطقه شناخته شده هستند را شامل می‌شود.

این نوع محتواها معمولا تحت مالکیت یک شرکت یا کمپانی هست، یا فردی با هزینه خودش آن را ساخته و ارایه کرده باشد. اگر فردی یا پیجی که محتوا متعلق به آن است را شما را ریپورت کنند، این محدودیت روی پیج شما اعمال خواهد شد. حتی پیج‌هیا مثل نایک، آدیداس، ردبول رو هم اگر قرار می‌دهید باید خیلی دقت کنید که در داخل محتوایتان استفاده ننمایید. چرا که نقض قانون کپی‌رایت می‌تواند عواقب سنگینی برای کسب و کار شما داشته باشد.

۸- ارسال چندین پست پشت سر هم

باز یکی از مشکلاتی که منجر به اکشن بلاک (Action blocks) شدن‌تان می‌شود؛ منتشر کردن چندین پست پشت سرهم هست. باز اینستاگرام احتمال می‌‌دهد که پیج شما هک شده است یا محتوای شما کیفیت لازم را برای مخاطب ندارد. یعنی اگر در روز بیش از اندازه پست ارسال کنید ممکن هست کاربران‌تان یا ریپورت کنند یا رغبتی به دیدن آن‌ها نداشته باشند. بعد از کمپین تخم مرغ که ضد سلبریتی بود باعث وایرال شدن آن در میان کاربران شد، لایک و کامنت بیشتری گرفت و همین بلا سر پیج تتلو خواننده ایرانی هم تکرار شد.

۹- داشتن حداقل چندین پست برای شروع فعالیت در اینستاگرام

خیلی از دوستان خوب که به دنبال افزایش فالوور هستند، سریع بعد از ایجاد یک پیج تجاری یا شخصی شروع به لایک و فالو می‌کنند. اگر شما حداقل بین ۸ تا ۲۲ پست در یک باز معین نداشته باشید، اینستاگرام باز پیج شما را فیک و جعلی ممکن است تشخیص بدهد. پس بهتر است قبل شروع فعالیت در اینستاگرام چندین پست را منتشر نمایید. بعد از آن سایر فعالیت‌ها بازاریابی را استارت بزنید.

۱۰- تکمیل نکردن اطلاعات پروفایل کاربری

حتما آدرس ایمیل و شماره موبایل خودتان را برای ایجاد پیج تجاری اینستاگرام تایید نمایید. بعد از وارد نمودن هر یک از آن‌ها کد یا لینکی به شماره موبایل‌تان و آدرس ایمیل‌تان فرستاده خواهد شد. کافی است که کد را کپی و در اپلیکیشن اینستاگرام وارد نمایید. یرای تایید ایمیل هم لینک فرستاده شده را از داخل ایمیل‌تان کلیک نمایید.

به هیچ عنوان لینکی را که بصورت پیامکی یا در واتساپ به شما از طرف غیر اینستاگرام فرستاده می‌شود، را کلیک ننمایید. چون به احتمال قوی افرادی می‌خواهند پیج شما را هک نمایند. فقط زمانی که خودتان درخواست تغییر رمز، ایمیل، شماره موبایل را می‌دهید، در آن زمان با چک کردن آدرس ایمیل و شماره پیامک فرستنده وارد عمل شوید.

 دلیل بلاک شدن در اینستاگرام چیست؟‍

ترفندهایی برای خروج از اکشن بلاک اینستاگرام(Action blocked)

حالا در این مرحله بررسی می‌کنیم که چطور می‌توانیم از اکشن بلاک خارج شویم؟ پس در ادامه با من همراه باشید که این ۱۰ ترفند را کمی با جزییات بیشتر بررسی کنیم. مرحله به مرحله این موارد را در هنگام برخورد دقیقا مطالعه و اجرایی کنید.

 دلیل بلاک شدن در اینستاگرام چیست؟‍

۱. ارسال گزارش اکشن بلاک به اینستاگرام

اولین راهی که می‌توانید به نوعی این مشکل را حل بکنید، گزارش مشکل با گزینه Tell Us که در تصویر با کادر قرمز مشخص شده است. در خیلی از موارد به راحتی با استفاده از این حالت می‌توانید از اکشن بلاک خارج شوید. اگر احساس می‌کنید هیچ کاری که مغایر با قوانین و شرایط اینستاگرام باشد؛ را انجام ندادید حتما از این گزینه استفاده بکنید.

۲. از قسمت تنظیمات سپس Help بعد گزینه Report a Problem را گزارش کنید.

یکی دیگر از قسمت‌هایی که می‌توانید مشکل اکشن بلاک را به اینستاگرام گزارش کنید که در تصویر هم نمایان هست استفاده از Report a Problem در زیر منوی Help در بخش تنظیمات هست. فقط در چند جمله کوتاه حتی به راحتی در گوگل ترنسلیت می‌توانید به فارسی تایپ و ترجمه انگلیسی را به اینستاگرام از این قسمت ارسال نمایید. ببینید شما با یک‌سری میانبرها خیلی از مشکلات بوجود آمده را می‌توانید رفع نمایید.

 دلیل بلاک شدن در اینستاگرام چیست؟‍

۳. تغییر روش دسترسی به اینترنت

شما به دلیل مشکلات یک اپراتور همراه اول، ایرانسل، رایتل به مشکل بخورید. پس با تغییر اپراتور یا استفاده از ADSL خانگی یا شرکتی و بالعکس تغییر دهید. در اکثر موارد می‌توان مشکل را فقط با این ترفند برطرف کنید. نوسانات دسترسی به اینترنت و افت سرعت می‌تواند در اتصال به شبکه اجتماعی شما را دچار مشکل نماید. پس اگر احساس می‌کنید سرعت مناسب و با کیفیت رو ندارید. حتما این ترفند را یک بار تست نمایید.

۴. تا رفع مشکل هیچ فعالیتی را انجام ندهید.

اگر اینستاگرام پیج شما را به هر دلیلی اکشن بلاک نمود، بهتر است تا زمان تعیین شده هیچ فالو، لایک، کامنت، پستی را ارسال نکنید. البته از این به بعد با رعایت نکات قبلی و بعدی امیدوارم که به این مشکل نخورید. اما در صورت بروز چنین مشکلی که با ترفندهای گفته شده مشکل حل نشد، صد در صد فالو نکنید، لایک و کامنت پست‌های دیرگان و دوستان را متوقف نمایید. حتی در این بازه کسی را هم آنفالو نکنید. مواردی از طرف برخی دوستان مطرح می‌شود مثل کامنت انگلیسی بگذارید، هیچ مشکلی را از شما حل نخواهد نمود.

۵. دسترسی تمامی سایت‌هاو اپلیکیشن رباتی را حذف نمایید.

اینستاگرام با افزایش قدرت الگوریتم‌های خودش سعی در تشخیص رفتارهای انسانی همانند اسکرول و تپس دستی فالو، لایک، کامنت را دارد. پس با هوشمند شدن اینستاگرام شما در پیج اصلی خودتان که همه فعالیت‌های بازاریابی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ را به هیچ عنوان از ربات استفاده ننمایید. اما به دنبال روش‌های جدیدتر با موضوعات مختلف باشید، که اگر بتوانید از نظر تولید محتوا آن را به خوبی مدیریت نمایید، مطمئنا این مشکل افزایش فالوور مستقیم را حل خواهید نمود.

پس برای تغییر وضعیت بلاک شدن حتما رمز عبور خودتان را تغییر داده و یکبار از حساب کاربری خارج و وارد شوید. حتما از فیلترشکن‌ها را خاموش نمایید.

۶. حذف دسترسی برنامه‌ها

ممکن است شما به برخی از اپلیکیشن‌های غیرمجاز دسترسی به حساب کاربری خودتان را داده باشید. برای لغو دسترسی این اپلیکیشن‌ها جانبی و مکمل اینستاگرام از نشخه وبی اینستاگرام استفاده نمایید. در ویندوز یا مکینتاش با یک مرورگر وارد حساب کاربری شده و از قسمت تنظیمات روی گزینه Authorized Apps کلیک نمایید. سپس دسترسی همه آن‌ها را به حساب کاربری‌تان قطع نمایید.

 دلیل بلاک شدن در اینستاگرام چیست؟‍

۷. لینک بیو در بخش نمایه یا پروفایل کاربری را اصلاح نمایید.

یکی از مشکلات رایج استفاده از لینک‌های کانال تلگرام، سایت با دامنه ir در لینک بیو هست. پس اگر پیج‌تان بلاک شدن حتما لینک بیو را حذف و حتی از حساب کاربری خارج شوید. تا این مشکل را سریع‌تر با وارد شدن و ارسال یک پست یا لایک حل نمایید. بنا به دلایلی همانند تحریم شرکت‌های ایرانی، دامنه‌های ایرانی و یا برخی از اپلیکشن‌ها همانند تلگرام ممکن است این بلاک شدن اتفاق بیافتد. پس توصیه می‌کنم حتما این روند را یک بار تست نمایید.

در صورت رفع نشدن مشکل حتما از بخش تنظیمات Report a Problem را کلیک نمایید، سپس این مشکل را به زبان لاتین گزارش دهید.

۸. خروج از حساب کاربری در دستگاه‌های مختلف همانند موبایل، تبلت و لپ‌تاپ

ممکن هست شما در دستگا‌های مختلف دسترسی به اینستاگرام از آی‌پی‌های مختلف استفاده کرده باشید. الگوریتم اینستاگرام به احتمال زیاد حساب کاربری شما را محدود خواهد کرد. بنابراین اگر از تبلت یا موبایل و لپ‌تاپ استفاده می‌کنید حتما از همه آن‌ها خارج شوید و فقط با یک دستگاه وارد حساب کاربری خود در اینستاگرام شوید.

۹. رمز حساب کاربری خود را تغییر دهید.

همان‌طور که اشاره شد، به دلیل استفاده از برنامه‌های تغییر آی‌پی ممکن است اینستاگرام ، حساب کاربری شما محدود شود. بنابراین فقط با تغییر رمز ورود به حساب کاربری، یک بار خارج و وارد شدن به آن مشکل اکشن بلاک حل خواهد شد. برای تغییر رمز هم کافیه که همانند تصویر زیر عمل نمایید.

 دلیل بلاک شدن در اینستاگرام چیست؟‍

۱۰. حذف برخی از پست‌ها، هشتگ‌ها، درخواست فالو

ممکن است شما به دلیل نقض کپی‌رایتینگ، استفاده از هشتگ‌های غیرمرتبط و درخواست فالوی زیاد بلاک شده باشید. بنابراین در این مرحله لازم است که پست‌های خودتان را که اخیرا منتشر کردید، را بررسی کنید. در صورت کپی از سایر پیج‌ها و یا نکاتی که در بالا به آن اشاره شد؛ آن پست‌ها را حذف نمایید. یا درخواست فالوهای خودتان را از پیج‎های private یا خصوصی بردارید. در نهایت هم هشتگ‌های زیر پست‌ها در بخش کپشن یا کامنتها را با دقت بررسی نمایید.

جمع‌بندی مشکل اکشن بلاک در اینستاگرام

این مقاله در چند گام مهم و کامل هم مشکل بلاک شدن تشریح و ترفندهایی را برای رفع action blocked بیان شد. حتما به نکاتی که دلایل اصلی بلاک شدن فعالیت‌های بازاریابی شما در اینستاگرام هست را با دقت بررسی کنید. با رعایت این نکاتی که بیان شد می‌توانید تا آنجا که ممکن هست، این اتفاق را رفع نمایید. البته حتما به محدودیت‌هایی که در آن تاریخ انقضاء مطرح شده است، باید با صبر و حوصله تا تاریخ قید شده میلادی تحمل نمایید. البته بعد از آن با پیشگیری و شناخت محدودیت‌های موجود در اپلیکیشن اینستاگرام خواهید توانست از بروز این خطا جلوگیری نمایید.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار , تکنولوژی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi