خبرهای ویژه

» اخبار » پیروزی آسان اشتادسازه در آخرین بازی دور برگشت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۳:۱۲

 کد خبر: 13349
 84 بازدید

پیروزی آسان اشتادسازه در آخرین بازی دور برگشت

نماینده مشهد برای مشخص‌شدن صدرنشین گروهش باید تا روز پنجشنبه صبر کند

پیروزی آسان اشتادسازه در آخرین بازی دور برگشت

پاتوق شهروندی؛ اشتادسازه مشهد با کسب یک پیروزی و یک شکست، به کار خود در دور برگشت لیگ پایان داد.   چهارمین روز از میزبانی مشهد از دور برگشت لیگ برتر هندبال بانوان نیز با حضور تیم‌های گروه «الف» به پایان رسید. روز سه‌شنبه ۱۱ آذرماه، تنها یک دیدار در سالن شهید بهشتی مشهد برگزار شد.   دیدار نخست به‌تقابل سپاهان و تیم کربنات‌سدیم فیروزآباد اختصاص داشت که به‌دلیل ابتلای بیش‌از ۳۵ درصد این تیم‌ها به ویروس، غایب این مرحله از مسابقات هستند و به همین خاطر دیدار ساعت ۱۴:۳۰ لغو شد. اما عصر روز گذشته، تیم اشتادسازه مشهد از ساعت ۱۷:۳۰ برابر پرسپولیس بهبهان به میدان رفت. این آخرین بازی مشهدی‌ها در این مرحله به شمار می‌رفت؛ زیرا سومین دیدار اشتادسازه باید روز پنجشنبه برابر کربنات فیروزآباد برگزار می‌شد، اما به‌دلیل غیبت این تیم، بازی برگزار نمی‌شود.

پیروزی مقتدرانه

اشتادسازه که بازی گذشته خود را با اختلاف کمی به سپاهان واگذار کرده بود و اولین شکست در لیگ را تجربه کرد، با انگیزه دوچندانی برابر پرسپولیس به میدان رفت. بهبهانی‌ها باوجود اینکه جوان هستند و تجربه کمی در لیگ برتر دارند، توانستند نمایش خوبی داشته باشند و هر ۲ تیم با نتیجه ۱۵ بر ۱۰ و برتری اشتادسازه به رختکن رفتند.   در زمان استراحت بین ۲ نیمه، فدراسیون از ۲ بازیکن شاهد تیم‌های اشتادسازه و پرسپولیس تقدیر کرد. اما در نیمه دوم، تیم پرمهره و مدعی اشتادسازه فاصله خود را با حریف زیاد کرد و فقط اجازه داد ۳ گل وارد دروازه نماینده مشهد شود. شاگردان نشمین شافعیان ۳۳ بر ۱۸ این دیدار را پیروز شدند. چنین نتیجه‌ای در دور رفت نیز رقم خورده بود؛ جایی که اشتادسازه برابر پرسپولیس ۲ نیمه متفاوت را تجربه کرده بود.   تیم جوان و کم‌تجربه بهبهان با انگیزه زیاد توانسته بود پابه‌پای تیم قهرمان فصل قبل پیش بیاید، اما در نیمه دوم با اعتراضات زیاد مربی تیم به داوری و البته استفاده اشتادسازه از توان ستاره‌های خود، بازی ۳۱ بر ۱۵ با پیروزی مشهدی‌ها به پایان رسیده بود. برای مشخص‌شدن صدرنشین قطعی گروه «الف» باید منتظر دیدار سپاهان با پرسپولیس در روز پنجشنبه بود. درحال‌حاضر اشتادسازه با این پیروزی به صدر رفت و درنهایت، باتوجه‌به شرایط یکسان ۲ تیم و احتمال زیاد پیروزی اصفهانی‌ها در بازی پیش رو، تفاضل گل تعیین‌کننده صدرنشین خواهد بود.

از شکستگی ساق پا تا تعویض به‌خاطر استرس

امروز تیم‌های گروه «ب» باید به مصاف هم بروند و بازی‌ها حساس‌تر و جذاب‌تر از گروه «الف» است. روز دوشنبه در گروه «ب» تیم هندبال تأسیسات‌دریایی تهران، به مصاف تیم شهیدشاملی کازرون رفت. کازرونی‌ها در دور رفت مسابقات توانسته بودند با ۳ پیروزی از ۳ بازی صدرنشین گروه «ب» لقب بگیرند. تیم تأسیسات‌دریایی، اما قعرنشین گروه خود بود.   قابل‌پیش‌بینی بود که این دیدار با پیروزی تیم پرمهره شاملی کازرون همراه خواهد بود و با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ تأسیسات‌دریایی شکست خورد. در آخرین بازی روز سوم، ذوب‌آهن با پیروزی بر سنگ‌آهن بافق، هم انتقام شکست بازی رفت لیگ برتر هندبال بانوان را از این تیم گرفت و هم مدعی صعود از گروه دوم شد. ناهید غارسی، مربی نام‌آشنای هندبال، که سال‌ها هدایت تیم ثامن‌الحجج (ع) سبزوار، قهرمان چندین دوره لیگ، را برعهده داشت، امسال روی نیمکت سنگ‌آهن بافق می‌نشیند.   زهرا علوی نیز هدایت سبزپوشان ذوب‌آهن را برعهده داشت و توانست برتری خود به حریف را در نیمه اول با نتیجه ۱۳ بر ۱۰ نشان دهد؛ البته در نیمه دوم هم این برتری ادامه داشت به‌طوری‌که این تیم توانست با نتیجه نزدیک ۲۸بر۲۵ پیروز میدان باشد. بازیکنان بافق شاید به کم‌تجربگی خود در لیگ برتر بازی را واگذار کردند. این برد، پاسخ ذوب‌آهن به شکست بازی رفت در تهران برابر سنگ‌آهن بافق بود.   در آن مسابقه، سنگ‌آهن بافق با پیروزی ۲۴بر۲۲ ذوبی‌ها را غافلگیر کرده بود. حالا با این نتیجه، ذوب‌آهن مدعی صعود از گروه دوم محسوب می‌شود. البته این بازی حواشی خاص خودش را هم داشت. در حین بازی، ساق پای یکی از بهترین بازیکنان تیم بافق دچار شکستگی شده و مربی مجبور شد از ترکیب خارجش کند. یکی دیگر از بازیکنان خوب این تیم نیز به‌خاطر چیزی که خودشان استرس زیاد اعلام کردند، از بازی بیرون آمد. ذوب‌آهنی‌ها نیز ۳ نفر از بازیکنان و کادر خود را در این بازی نداشتند. ذوب‌آهن در دور رفت با تعداد زیادی تست مثبت کرونا مواجه شد و بسیاری از بازیکنان تیم درگیر این بیماری شدند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi