خبرهای ویژه

» ورزشی » پله، اسطوره فوتبال جهان، نمی‌تواند روی پاهای خود راه برود!+ عکس

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۹:۰۵

 کد خبر: 14735
 59 بازدید

پله، اسطوره فوتبال جهان، نمی‌تواند روی پاهای خود راه برود!+ عکس

پله، ستاره فوتبال برزیل و دنیا، شرایط خوبی ندارد و شنیده می‌شود نمی‌تواند روی پاهای خود بایستد.

پله، اسطوره فوتبال جهان، نمی‌تواند روی پاهای خود راه برود!+ عکس

به گزارش پاتوق شهروندی، نتفلیکس اخیرا مستندی در مورد زندگی پله، فوق ستاره سابق فوتبال برزیل ساخته و روز‌های درخشان دوران حرفه‌ای او را مرور کرده است. این فیلم که به کارگردانی مشترک دیوید تیهورن و بن نیکلاس ساخته شده است، شامل مجموعه‌ای از مصاحبه‌ها با پله و نزدیکان او است. این فیلم به جزئیاتی می‌پردازد که در گذشته توسط پله ۸۰ ساله جلوی دوربین درباره آن‌ها صحبت نشده، اما شاید شرایط جسمی او خود گویای همه چیز باشد.   پله بدون ویلچر قادر به حرکت‌کردن نیست و برای حضور جلو دوربین نیز از واکر استفاده می‌کند که این بیانگر اوضاع نامطلوب این ستاره بزرگ است. پله در گذشته تحت عمل جراحی مفصل ران قرار گرفته بود، اما همان‌طور که پسرش ادینیو اعتراف کرد، روند بهبودی او طبق برنامه پیش نرفته است.

ادینیو سال گذشته گفت: «روحیه پدرم بسیار شکننده شده است. مفصل ران او عوض شد و روند ریکاوری خوب پیش نرفت؛ بنابراین او هنگام راه رفتن مشکل دارد و این باعث ایجاد نوعی افسردگی شده است. تصور کنید، او سلطان است، همیشه شخصیتی ثابت شده و مهم بود و حالا امروز نمی‌تواند حتی به‌درستی راه برود.»   پله، اسطوره فوتبال جهان نمی‌تواند روی پاهای خود راه برود!+ عکس

یکی از مهم‌ترین تصاویر این مستند گریه پله در هنگام صحبت در مورد قهرمانی در جام جهانی ۱۹۷۰ است. در آن زمان کشور تحت یک دیکتاتوری نظامی بود و این موفقیت کمک کرد تا روحیه مردم یک کشور بالا برود.   پله در این رابطه گفت: «جام جهانی ۱۹۷۰ بهترین روز‌های زندگی من بود، اما این موفقیت برای این کشور مهم‌تر بود. زیرا اگر برزیل در سال ۷۰ شکست می‌خورد، همه چیز می‌توانست بدتر شود. وقتی قهرمان شدیم، کل کشور توانست نفس بکشد. ۱۹۷۰ قطعا بیشتر از فوتبال برای کشور و مردم برزیل مهم بود.»    

پله، اسطوره فوتبال جهان نمی‌تواند روی پاهای خود راه برود!+ عکس

  منبع: ورزش سه


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi