خبرهای ویژه

» اقتصادی » واکنش کاربران فضای مجازی به خبر صادرات پراید به اسپانیا!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۳۳

 کد خبر: 13205
 66 بازدید

واکنش کاربران فضای مجازی به خبر صادرات پراید به اسپانیا!

پاتوق شهروندی؛ «ایران، پراید به اسپانیا صادر کرد»، این تیتر، این روز‌ها یکی از خبر‌های پربازدید سایت‌ها به‌شمار می‌آید. تیتری که در نگاه اول این ذهنیت را به مخاطب القا می‌کند که بعد از وارد شدن به صفحه شرح خبر، به احتمال قوی با یک متن طنز روبه‌رو خواهد شد. اما این‌گونه نیست و واقعا […]

پاتوق شهروندی؛ «ایران، پراید به اسپانیا صادر کرد»، این تیتر، این روز‌ها یکی از خبر‌های پربازدید سایت‌ها به‌شمار می‌آید. تیتری که در نگاه اول این ذهنیت را به مخاطب القا می‌کند که بعد از وارد شدن به صفحه شرح خبر، به احتمال قوی با یک متن طنز روبه‌رو خواهد شد. اما این‌گونه نیست و واقعا تیتر یک خبر است.   در شرح این خبر که منبع آن خبرگزاری ایسناست، آمده است: «اعلام مسئولان گمرک ایران از این حکایت دارد که ایران در سال گذشته بیش از ۷/۵ میلیون دلار صادرات خودرو داشته و اسپانیا ازجمله مقصد‌های این صادرات بوده که بیشترین تنوع خودرویی به آن صادر شده است.» و در ادامه خبر آمده است: «بیشترین تنوع صادرات خودرویی با خودروهای تیبا، ساینا، کوئیک، وانت‌آریسان، پژوپارس، پراید۱۳۱و رهام به مقصد اسپانیا تعلق دارد.»
همان‌طور که پیش‌بینی‌شدنی بود، این خبر با واکنش‌های بسیاری ازسوی کاربران روبه‌رو شد و البته بیشتر این کاربران به آن، از زاویه طنز و شوخی نگاه کردند.   ازجمله کاربری که نوشت: «احتمالا اسپانیا، پراید‌ها رو برای کارتون‌خواب‌هاش خریده که دیگه توی خیابون نخوابند و توی پراید بخوابن!» یا کاربر دیگری که به طنز نوشت: «احتمالا چند نمونه بردن سر جاده‌ها روی داربست بذارن و یه‌‎خرده هم سس گوجه بریزن روش تا درس عبرتی باشه برای رانندگانی که پرخطر رانندگی می‌کنن!» یا کاربر دیگری که در طنزی تلخ نوشت: «احتمالا اسپانیا می‌خواسته جمعیتش رو کنترل کنه، کلی فکر کرده و به این نتیجه رسیده به مردمش پراید بده!» کاربر دیگری هم نوشته بود: «احتمالا مسی وقتی بخواد بره سر تمرین بارسلونا، از پراید استفاده کنه!»
برخی دیگر از کاربران نیز به این خبر با شک و تردید نگاه کردند و صحت آن را زیر سوال بردند. کاربری در این زمینه نوشت: «همش سندسازیه. مشخصه که آمار درستی نیست. با عقل جور درنمیاد!» یا کاربر دیگری که نظری به این شرح داشت: «عکس بذارید اگه راست می‌گید. با خریداران اسپانیایی این محصول مصاحبه کنید، اگه راست می‌گید!»
برخی دیگر از کاربران نیز فارغ از نگاه طنز یا غیرواقعی دانستن خبر، اقدام به تحلیل‌هایی شخصی در این مورد کرده‌اند. کاربری نوشته است: «جنس بهتر صادراتی، بنجل مال مردم خودمون! حتما اون پراید‌هایی که صادر می‌شن، کیفیت بهتری دارند!» یا کاربری که ادعای عجیبی را مطرح کرده است: «نشه جریان صادرات خودروی سنگین روسیه به ژاپن. ژاپن از روسیه خودروی سنگین وارد می‌کرد و بعدش اون‌ها رو ذوب می‌کرد و از آلیاژ خودرو‌ها استفاده می‌کرد؛ چون به‌صرفه‌تر از واردات آلیاژ خالص بود. ژاپنی‌ها می‌گفتن که خودرو‌های روسی فقط به درد ذوب شدن می‌خورند!»
به‌سختی نظری ازسوی کاربرانی می‌توانستیم پیدا کنیم که با نگاهی مثبت به این خبر نگاه کرده باشند. در پایان، توجه شما را به خواندن نظر یک کاربر گرامی جلب می‌کنیم؛ کاربری که دیگران را که به‌شوخی و طنز به این قضیه واکنش نشان داده بودند، خطاب قرار داده است: «شما‌ها چقدر بی‌انصاف هستید! همان کشور‌های ژاپن و ایتالیا و… خودرو‌هایی دارند که از پراید کوچک‌تر و ناایمن‌تر است. چرا شما‌ها به‌جای اینکه از صادر شدن پراید خوشحال باشید، همه‌چیز را به مسخره گرفته‌اید؟ این رفتار شما‌ها جای تاسف بسیار دارد.»


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اقتصادی , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi