خبرهای ویژه

» اخبار » مرتضی جاوید، نابغه‌ جوان مشهدی و ملقب به سلطان حافظه، دومین رکورد حافظه‌ خود را در گینس ثبت کرد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۲:۴۲

 کد خبر: 13887
 73 بازدید

مرتضی جاوید، نابغه‌ جوان مشهدی و ملقب به سلطان حافظه، دومین رکورد حافظه‌ خود را در گینس ثبت کرد.

در چند روز گذشته و در محل پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی، دکتر مرتضی جاوید رکورد حفظ اعداد در ۳۰ ثانیه را با حضور مشاوران گینس به ثبت رساند.

مرتضی جاوید، نابغه‌ جوان مشهدی و ملقب به سلطان حافظه، دومین رکورد حافظه‌ خود را در گینس ثبت کرد

مرتضی جاوید ملقب به «سلطان حافظه ایران» و تنها ایرانی رکورددار حافظه‌ی جهان در گینس توانست برای مرتبه‌ی دوم رکورد گینس را بشکند و ۹۰ رقم را تنها در ۳۰ ثانیه حفظ و بازگو کند.

استاد مرتضی جاوید در حاشیه این برنامه در گفتگو با خبرنگاران گفت: من تنها ایرانی رکورددار حافظه جهان در گینس (۲۰۱۹) هستم که امروز موفق شدم برای مرتبه‌ای دیگر با حضور مشاوران گینس در ۳۰ ثانیه ۹۰ رقم را حفظ کرده و بازگو کنم.

وی در خصوص ثبت این رکورد در گینس گفت: معمولاً بین یک تا چهار ماه پروسه ثبت رکورد در گینس به طول می‌انجامد ولی به دلیل آنکه رکورد دیگری را در سال ۲۰۱۹ در زمینه حفظ اعداد داشته‌ام، این ثبت رکورد با سرعت بالاتری به انجام می‌رسد و سریع‌تر مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

سلطان حافظه ایران تأکید کرد: امیدوارم که تا یک ماه آینده سرتیفیکیت این رکورد را دریافت کنم.

مرتضی جاوید ادامه داد: افراد با تمرینات زیادی در باشگاه‌ها می‌توانند بدن خود را روی فرم بیاورند از این رو لازم است که ما بتوانیم ذهن خود را با انجام تمرینات آماده‌سازی کنیم.

وی همچنین در خصوص درباره تمرینات مغز در طول دوره زندگی گفت: با انجام تمرینات می‌توانیم قدرت ذهنی را تا ۱۰ برابر افزایش دهیم.

این رکوددار گینس با بیان اینکه ۲۰۰ تکنیک وجود دارد که بتوانیم با به کارگیری آن، تمرینات مغز را انجام دهیم، اظهار داشت: این تمرینات باعث می‌شود که از بروز بیماری‌هایی همچون آلزایمر جلوگیری کنیم. علاوه بر این، به موفقیت‌های بیشتری دست یابیم. من در گذشته در قالب یک پکیج فوق العاده با نام دوپینگ مغز؛ تمامی راهکارها و فوت و فن‌های پرورش حافظه و تبدیل مغز به یک سوپر مغز را آموزش داده بودم که نتایج چشمگیری در بین دانشجویان این پکیج دیده شد و تمامی آن‌ها با هر سن و سال و هر سطح دانشی توانستند چندین و چند پله مهارت‌های ذهنی خود را ارتقا دهند.

جاوید بیان کرد: این تمرینات باید برای مغز متناوب باشد و برای آنکه همه عمر نخواهیم برای انجام تمرینات، زمان صرف کنیم، لازم است که هر تکنیک را به سرعت روزانه تکرار کنیم که این تمرینات جزئی از وجود ما شود.

وی خاطرنشان کرد: وقتی تکنیک‌ها به یک عادت تبدیل شود، ذهن ما آماده خواهد شد.

سلطان حافظه مغز با تأکید بر اینکه این تمرینات ذهنی، ارتباطی با سن و جنس ندارد، افزود: از ۴۵سالگی به بالا مغز کوچک می‌شود و تحلیل می‌رود و سلول‌های دیگر جایگزین سلول‌های مغزی نمی‌شود اما می‌توان با تمرینات متناوب، قدرت یادگیری را در سنین بالا تقویت کرد؛ درواقع می‌توان با تمرینات، مغز را احیاء کرد که این اقدام می‌تواند در هر ثانیه انجام شود.

تنها ایرانی رکورددار حافظه‌ی جهان گفت: تاکنون توانسته‌ام ۲۰ جلد کتاب در زمینه‌های یادگیری بیشتر (تقویت حافظه و مغز، یادگیری مهارت‌های زبان خارجی و موفقیت‌ها و انگیزش‌ها) تألیف و ترجمه کنم و محصولات آموزشی متعددی را برای ارتقای زبان، ذهن و زندگی هموطنانم تهیه و ارائه کنم.

در ادامه اشکان دشمن زیاری، مشاور ثبت رکورد گینس نیز در این برنامه گفت: مرتضی جاوید رکورد گینس حفظ تاریخ تولد در سال ۲۰۱۹ و رکورد حفظ اعداد در سال ۲۰۲۰ را شکست. وی امروز توانست در ۳۰ ثانیه اعداد سه رقمی را حفظ و بازگو کند. به گفته وی در این رکوردشکنی تمام تست ها را انجام دادیم و بنا داریم تمام مستندات را به گینس ارسال کنیم تا به مرحله داوری نهایی برسیم. دشمن زیاری با بیان اینکه ۱۰ الی ۲۰ سند براساس پارامترهای گینس را امروز ثبت کردیم، تصریح کرد: این مستندات به گینس ارسال می شود تا براساس اقداماتی این رکورد به ثبت برسد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , روان شناسی , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi