خبرهای ویژه

» اجتماعی » فعالیت ۱۵ درمانگاه فوق تخصصی در بیمارستان دکتر شریعتی طرقبه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۹:۱۱

 کد خبر: 12161
 404 بازدید

فعالیت ۱۵ درمانگاه فوق تخصصی در بیمارستان دکتر شریعتی طرقبه

بیمارستان دکتر شریعتی با ۱۸ بخش فعال در شش ماه نخست سال جاری بیش از ۹ هزار بیمار بستری پذیرش کرده است.

به گزارش پاتوق شهروندی به نقل از وب دا مدیر بیمارستان شریعتی، با اشاره به اینکه  بیمارستان فوق تخصصی دکتر علی شریعتی  در یکی از بهترین نقاط ییلاقی شهر مشهد مقدس واقع شده است و از نظر آب و هوا و چشم انداز مناظر طبیعی یکی از معدود بیمارستانهای زیبای مشهد می باشد، عنوان کرد:  خوشبختانه با توجه به موقعیت های برتر و متفاوت این بیمارستان همانند نزدیکی به خطوط حمل و نقل عمومی،  مترو ، اتوبوس، مسیرهای اصلی رفت و آمد ،قرار گرفتن در مسیر بزرگراه های مشهد و شهر طرقبه و شاندیز، وجود تجهیزات تخصصی و آنژیوگرافی با بهترین کیفیت روز دنیا باعث گردیده که این بیمارستان جایگاه ویژه ای در میان سایر بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی مشهد کسب نماید.

سعید اشکانی فر با بیان اینکه کمیته های پایش و سنجش کیفیت، اخلاق پزشکی، اقتصاد، درمان و دارو، مدیریت اطلاعات سلامت، حفاظت فنی و بهداشت، ترویج زایمان طبیعی، ترویج تغذیه با شیرمادر، بهداشت محیط، کنترل عفونت، مرگ ومیر، مدیریت خطر، طب انتقال خون و اورژانس در این بیمارستان فعالیت دارند، اظهار کرد: همچنین ده نفر عضو هیات علمی نیز در تخصص های مختلف آماده خدمت رسانی به بیماران هستند.

وی با اشاره به اینکه درمانگاه های فوق تخصصی نیز در این بیمارستان فعال است که بیماران زیادی را پذیرش و تحت درمان قرار می دهد، گفت: درمانگاه های ارتوپدی، اطفال، اورولوژی، جراحی، زنان ، چشم، داخلی،   قلب، جراحی اعصاب، گوش وحلق و بینی، عفونی، فوق تخصص گوارش، غدد، کلیه، جراحی پلاستیک از جمله درمانگاه های فعال بیمارستان شریعتی است.

مدیر بیمارستان شریعتی با بیان اینکه کل بستری بیمارستان ۹۱۵۳ نفردر نیمه نخست سال جاری بودند که نسبت پذیرش تخت ۶۰.۷۵ و متوسط تخت فعال نیز در این مرکز درمانی ۱۵۰.۶۷است، ابراز کرد: کل افراد مرخصی و فوت شده در این مرکز درمانی طی شش ماه اول سال ۹۰۵۵ نفر بوده است.

وی با اشاره به اینکه در شش ماه ابتدای سال جاری بخش های بیمارستان فعال و آماده خدمت رسانی به بیماران است، گفت: کل بستری بخش ccu ۱۲۷۴نفر، icu قلب باز ۱۸۲ نفر بستری، آنژیو گرافی ۲۲۵۸ نفر، اورژانس ۱۷۷۵ نفر، ارتوپدی ۴۰۰ نفر، اورولوژی ۳۱۴ نفر، جراحی زنان ۱۴۶ نفر، جراحی قلب باز ۷۳۰ نفر ، جراحی عمومی ۱۰۶۹ نفر، چشم ۳۱۴ نفر، داخلی ۸۹۰ نفر، ریوی ۱۱۹ نفر، زایمان طبیعی ۷۱۷ نفر، سزارین ۴۷۳ نفر، قلب و عروق ۱۴۲۳ نفر، ent۶۵ نفر ، ldr۱۱۸۳ نفر و icu جنرال ۳۱۷ نفر بستری و تحت درمان قرار گرفتند.

وی با تاکید براینکه ضریب اشغال تخت در برخی از بخش ها بالای ۹۰ درصد است، اظهار کرد: در بخش های اورژانس و داخلی ضریب اشغال تخت بالای ۹۰ درصد است و در رتبه های بعدی بیشترین میزان ضریب اشغال تخت را قلب و عروق،  آنژیو گرافی، icu جنرال، ccu  به خود اختصاص داده اند.

اشکانی فر با اشاره به اینکه خدمات پاراکلینیک نیز در این مرکز درمانی به بیماران ارائه می شود، ادامه داد: داروخانه، آزمایشگاه و تصویر برداری از جمله بخش های پاراکلینیک است که به بیماران ارائه خدمت می کند .

این بیمارستان در زمینی به مساحت ۲۲۹۴۷ متر مربع به سرپرستی و پیگیری شادروان دکتر سید موسی حجازی و مشارکت و اهتمام آقای حاج عباس توکلی زاده در سال ۱۳۲۸ شروع به ساخت و در سال ۱۳۳۱ تأسیس و با اختصاص ۲۰۰ تخت مصوب شروع و به بهره برداری رسیده است.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

انتهای خبر/


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , سلامتی , طرقبه
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi