خبرهای ویژه

» اخبار » فرش آرا میزبان حفاری اهواز | استخراج امتیاز از چاه حفاری

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۴:۱۶

 کد خبر: 13686
 63 بازدید

فرش آرا میزبان حفاری اهواز | استخراج امتیاز از چاه حفاری

هفته دوم لیگ برتر فوتسال امروز از ساعت ۱۵:۴۵ آغاز خواهد شد و تیم فوتسال فرش‌آرا مشهد در خانه از تیم حفاری اهواز پذیرایی خواهد کرد.

فرش آرا میزبان حفاری اهواز | استخراج امتیاز از چاه حفاری

پاتوق شهروندی؛ شاگردان مجید مرتضایی در‌حالی به‌مصاف نماینده اهواز می‌روند که در هفته اول توانستند هر‌چند به‌سختی، با تک‌گل محسن محمدزاده از سد میهمانشان ایمان سبز شیراز بگذرند و اولین ۳‌امتیاز فصل جدید رقابت‌ها را به حساب خود واریز کنند.   از‌سوی‌دیگر نماینده اهواز که هفته اول با قرعه استراحت رو‌به‌رو بود، حالا می‌خواهد تحت هدایت کیاوش علاسوند از تیم فصل جدید خود در سالن شهید بهشتی مشهد رونمایی کند؛ تیمی که البته همیشه و در تمام فصول حریفی دندان‌گیر برای نماینده مشهد بوده است.

فرش به‌دنبال نمایش بهتر در گام دوم

نماینده مشهد در هفته اول لیگ برتر توپ‌و‌میدان را در اختیار داشت و موقعیت‌های خوبی هم روی دروازه ایمان سبز شیراز به وجود آورد، اما بی‌تردید مجید مرتضایی، سرمربی این تیم، به‌خوبی می‌داند که برای رسیدن به اهداف بلند خود باید بازی به بازی عملکرد فنی شاگردانش ارتقا یابد. فرشی‌ها در بازی نخست در امر گل‌زنی چندان موفق عمل نکردند و با‌وجود موقعیت‌های خوبی که به دست آوردند، نتوانستند بیش از یک‌بار دروازه میهمانشان را باز کنند. آن‌ها حالا در بازی امروز به‌دنبال بهبود کیفیت فنی خود در فاز تهاجمی هستند، چرا‌که فرش‌آرا در فصول گذشته با هدایت مجید مرتضایی همواره نشان داده در فاز تدافعی تیمی مستحکم و خوب است، اما مشکل عمده این تیم در فاز تهاجمی و رسیدن به دروازه حریف است.

استارت ملی‌حفاری با حفر طلا از مشهد

شاگردان کیاوش علاسوند با انگیزه‌های متفاوتی پا به مشهد می‌گذارند. تیم فوتسال ملی‌حفاری اهواز که فصل گذشته با سرمربیگری همین مربی در دور گروهی هشتم شده و به پلی‌آف رسیده بود، در مرحله پلی‌آف طی ۲ بازی رفت‌و‌برگشت بازی را به مس‌سونگون، قهرمان جام، واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. اهوازی‌ها امسال با سیاست کاهش هزینه‌ها و استفاده از نیرو‌های جوان بومی پا به لیگ برتر گذاشتند؛ چنان‌که سیدسالار محمدنیا، مدیرعامل این باشگاه، بعد از تمدید قرارداد مربی نه‌چندان‌نام‌آشنای خود اعلام کرد تیمشان در پی جذب ستاره نیست. حفاری هفته اول لیگ جدید را با قرعه استراحت در گروهی هفت‌تیمی آغاز کرد و حالا شاگردان جوان و اهوازی علاسوند، انگیزه‌های فراوانی برای نشان‌دادن توانایی خود در سالن شهید بهشتی دارند.

حریف دندان‌گیر در سالن بهشتی

تیم فوتسال ملی‌حفاری هیچ‌گاه حریفی ساده برای نماینده مشهد در لیگ برتر فوتسال نبوده است. اهوازی‌ها حتی در لیگ برتر فوتسال بانوان هم برای نماینده مشهد حریفی چغر و بد‌بدن بودند؛ چنان‌که آنجا هم بانوان باشگاه اهوازی، بانوان خراسانی را خیلی اذیت کردند. نماینده اهواز در رقابت‌های فصل گذشته لیگ برتر فوتسال نیز مقابل فرش‌آرا طی ۲ بازی رفت‌و‌برگشت به یک پیروزی و یک تساوی رسید. آن‌ها در اهواز با میهمان خود ۳‌بر‌۳ مساوی کردند و در سالن شهید بهشتی مشهد توانستند ۲‌بر ۱ از سد فرس‌آرا بگذرند؛ اعداد‌و‌آماری که نشان می‌دهد دست‌کم روی کاغذ، مشهدی‌ها کار ساده‌ای در پیش ندارند. هرچند تیم امسال ملی‌حفاری در قیاس با تیم سال‌های گذشته، تیمی جوان‌تر، بی‌مهره‌تر و بی‌تجربه‌تر به نظر می‌رسد.

مرتضایی: استراحت حفاری در روز اول به نفع آن‌ها‌ست

سرمربی تیم فوتسال فرش‌آرا مشهد در آستانه جدال امروز تیمش برابر ملی‌حفاری اهواز گفت: بعد از یک برد روحیه‌بخش در هفته اول مقابل ایمان سبز شیراز حالا پا به‌مصافی می‌گذاریم که سخت است. مجید مرتضایی افزود: بازی با حفاری سختی‌های خاص خودش را دارد و به ۲ دلیل استراحت حفاری در هفته اول به نفع این تیم خواهد بود؛ اول اینکه حفاری یک بازی تیم ما را دیده و حتما آنالیز خوبی روی بازیکنان و عملکرد ما داشتند. اما ما هیچ شناختی از تیم جوان و دگرگون‌شده آن‌ها نداریم.   از‌سوی‌دیگر حفاری هفته اول استراحت داشته و بازیکن مصدوم و محروم ندارد. وی خاطرنشان کرد: البته این را هم نباید فراموش کرد که آن‌ها استرس بازی اول دارند و این کار را برای ما راحت‌تر می‌کند. مرتضایی با اشاره به جای خالی تماشاگران در بازی امروز اذعان کرد: برگزاری بازی‌ها بدون حضور تماشاگران در همه دنیاست و این، شور‌و نشاط را از فوتسال گرفته است. با‌وجود‌این معتقد نیستم که کیفیت بازی‌ها پایین آمده باشد، چرا‌که تیم‌های میهمان در نبود تماشاچیان میزبان می‌توانند با تمرکز بیشتری بازی کنند و همین کیفیت کار را بالا می‌برد.

راگا در استراحت، سونگون در تکاپو

در هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر فوتسال، تیم راگا تهران با قرعه استراحت رو‌به‌روست؛ تیمی که به‌تازگی لیگ‌برتری شده است و در گام نخست هم توانست کوثر اصفهان را ۳‌بر‌۱ از پیش‌رو بردارد و با توجه به تفاضل بهتر در همان هفته اول طعم صدرنشینی گروه را بچشد. در‌سوی‌دیگر مس سونگون، مدافع عنوان قهرمانی، که لیگ را با شکست ۴‌بر‌۳ مقابل سن‌ایچ در ساوه آغاز کرد، این هفته در تکاپوی جبران ناکامی است و از تیم کوثر اصفهان میزبانی می‌کند. در دیگر‌دیدار این گروه هم ایمان سبز شیراز میزبان سن‌ایچ ساوه خواهد بود. در گروه اول این پیکار‌ها نیز گیتی‌پسند با فردوس قم مصاف می‌کند و مقاومت البرز به‌مصاف شهروند ساری می‌رود.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi