خبرهای ویژه

» اخبار » دومین بُرد فرش آرا در لیگ برتر فوتسال | پیروزی «پرس»!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۳:۵۰

 کد خبر: 13714
 83 بازدید

دومین بُرد فرش آرا در لیگ برتر فوتسال | پیروزی «پرس»!

در هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر فوتسال کشور، فرش‌آرا موفق شد با نتیجه ۵‌ بر ‌۳ از سد تیم حفاری اهواز بگذرد؛

دومین بُرد فرش آرا در لیگ برتر فوتسال | پیروزی «پرس»!

پاتوق شهروندی؛ هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر فوتسال کشور روز گذشته در شهر‌های مختلف برگزار شد که در یکی از این بازی‌ها تیم فوتسال فرش‌آرا، تنها‌نماینده همیشگی استان خراسان رضوی! در این مسابقات موفق شد با نتیجه ۵‌بر‌۳ از سد تیم حفاری اهواز بگذرد؛ مسابقه‌ای که روز گذشته در سالن بهشتی و بدون حضور تماشاگران برگزار شد و شاگردان مجید مرتضایی با گل‌های رستمی (۲)، محمدزاده، خزایی و مجیدی‌پور از سد حریف خود گذشتند.   این پیروزی دومین برد فرش‌آرا در لیگ امسال است. آن‌ها هفته گذشته نیز که در مشهد میزبان تیم ایمان شیراز بودند، موفق شدند این تیم را با یک گل مغلوب کنند. رقابت‌های امسال لیگ برتر فوتسال در ۲ گروه هفت‌تیمی برگزار می‌شود که تیم فوتسال فرش‌آرا در گروه «ب» با تیم‌های ایمان شیراز، حفاری اهواز، مس سونگون، سن‌ایچ ساوه، راگا تهران و کوثر اصفهان هم‌گروه است. با برد دیروز، فرش‌آرا در گروه خود با تیم سن‌ایچ ساوه هم‌امتیاز شد و در جایگاه دوم قرار گرفت. طبق برنامه اعلامی فدراسیون، از هر گروه ۳ تیم به مرحله بعدی مسابقات صعود می‌کنند.

شروع خوب در هر ۲ نیمه

فرش‌آرا در‌حالی به‌مصاف تیم حفاری رفت که حریف در هفته نخست مسابقات استراحت داشت و برای اولین‌بار به زمین می‌رفت. اهوازی‌ها که امسال تیمشان را دیر بسته‌اند، نشان دادند هنوز به هماهنگی لازم نرسیده‌اند و همین عامل باعث شد بازی را بسیار سردرگم و ضعیف آغاز کنند. گل دقیقه‌۲ فرش آرایی‌ها که از روی یک ضربه کرنر به دست آمد، مؤید همین مطلب بود؛ اما هرچه زمان بازی رو‌به‌جلو می‌رفت، شرایط تیم حفاری بهتر می‌شد. فرش‌آرایی‌ها اگر باهوش بودند، در ۵ دقیقه اول بازی می‌توانستند دست‌کم ۳ گل بزنند، اما کم‌دقتی و آسان‌گرفتن بازی باعث شد شرایط رفته‌رفته برای حفاری بهتر شود و آن‌ها حتی گل مساوی را نیز بزنند.   در شروع نیمه دوم، فرش‌آرا که انگار از اتفاق‌های نیمه اول درس گرفته بود، دوباره بازی را جدی شروع کرد و با پرس سنگین اهوازی‌ها خیلی زود موفق شد گل‌های دوم تا چهارم خود را بزند. ترکیب اشتباه سر‌مربی تیم حفاری و بازی‌دادن به چند بازیکن تازه‌وارد، به فرش‌آرا کمک کرد خیلی زود شرایط بازی را به نفع خود کند؛ اما در ادامه اتفاق نیمه اول دوباره افتاد و رها‌کردن بازی توسط فرش‌آرایی‌ها و آسان‌فرض‌کردن حریف نزدیک بود یک پیروزی شیرین و ساده را از آن‌ها بگیرد.

۲ اشتباه مهلک از مسعود محمدی در فاصله ۵ دقیقه به پایان مسابقه، بازی را ناگهان ۴ بر‌۳ کرد و اعلام پنالتی نقطه دوم علیه فرش‌آرا چیزی نمانده بود برد خوب فرش‌آرا را تبدیل به یک تساوی بد کند. با‌این‌همه مهار پنالتی توسط رحیمی (گلر دوم تیم)، نه‌تن‌ها این خطر را دور کرد، بلکه شروع مجدد خوب او باعث شد گل پنجم فرش نیز زده شود تا این تیم از باتلاقی که نزدیک بود گرفتارش شود، فرار کند.

خطای زیاد، ضعف فرش‌آرا

فرش‌آرا در این بازی از همه بازیکنان خود استفاده کرد و یک جدال فیزیکی کامل با حریفش داشت. آن‌ها با علم به آماده‌نبودن حفاری و کم‌مهره‌بودن این تیم، اهوازی‌ها را در تمام طول بازی پرس کردند؛ اما اتفاق بد این بود که در هر ۲ نیمه، پنج‌خطایی شدند. شاگردان مرتضایی در این بازی مزد بازی پرس خود را گرفتند، به‌طوری‌که می‌توان برد آن‌ها را پیروزی پرس نامید؛ اما در مدیریت خطا‌های خود کاملا مبتدی و بی برنامه عمل کردند. آن‌ها در نیمه دوم تا دقیقه‌۹ همه خطا‌های مجاز خود را انجام دادند و اگر داور با آن‌ها در چند صحنه مهربان نمی‌بود، شاید می‌توانست بیشتر از یک ضربه پنالتی نقطه دوم علیه آن‌ها بگیرد.

به نظر می‌رسد مجید مرتضایی باید روی این مشکل تیمش کار کند، چرا‌که اگر قرار باشد بازی فیزیکی بازیکنانش با‌این‌همه خطا همراه باشد، ممکن است دردسرساز شود. آن‌ها دیروز خوش‌شانس بودند که گل چهارم حریف از نقطه پنالتی دوم زده نشد، و‌گرنه ممکن بود شرایط کاملا عوض شود و آن‌ها حتی بازنده از زمین بیرون بیا‌یند. البته روش بازی پرس به‌گونه‌ای است که خطا‌کردن جزو لاینفک آن به‌شمار می‌رود، اما این مسئله باید حتما مدیریت شود، و‌گرنه در بازی‌های مهم و نزدیک، قطعا به تیم فرش‌آرا ضربه خواهد زد.

فرش‌آرا غیر‌بومی‌تر از هر سال

فرش‌آرا بازی را با یک ترکیب صد‌درصد غیر‌بو‌می آغاز کرد و شاید برای اولین‌بار در تاریخ فوتسال استان، هر ۵ بازیکن شروع‌کننده بازی دیروز نماینده خراسان، نه‌تن‌ها مشهدی نبوده، بلکه خراسانی هم نبودند. در ترکیب دیروز تیم فرش‌آرا ۳ بازیکن مشهدی و یک بازیکن چنارانی حضور داشتند که غیر از سعید سروری که به‌نسبت خوب بازی کرد، معین افشار بعد از دقایقی مصدوم شد و علی ابراهیمی و حامد عبداللهی فقط چند دقیقه به میدان رفتند. تیم امسال فرش‌آرا از هر سال دیگری با فوتسال خراسان غیر‌بومی‌تر و غریبه‌تر شده و از‌این‌نظر به‌شدت شبیه تیم فوتبال شهر‌خودرو است؛ اتفاقی که دلایل مختلفی دارد و خود باشگاه فرش‌آرا هم به‌شدت در به‌وجود‌آمدن آن مقصر است. فرش‌آرا دیروز برد (که این خو‌ش‌حال‌کننده است)، اما سهم جوان‌های مشهدی دراین تیم که شاخصه فوتسال خراسان است، بسیار کم‌رنگ شده و این اصلا و ابدا اتفاقی نیست که بشود از کنارش به‌آسانی گذشت.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi