خبرهای ویژه

» اجتماعی » توپ قطع اینترنت طرقبه در کدامین زمین؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۹:۲۶

 کد خبر: 12903
 239 بازدید

توپ قطع اینترنت طرقبه در کدامین زمین؟

بیش از ۱۰ روز از قطع اینترنت شهر طرقبه می‌گذرد اما دستگاه‌های مرتبط همچنان توپ این قطع ارتباط را در زمین دیگری می‌اندازند.

اینترنت شهر و ادارات محدوده بلوار امام رضا (ع) در شهر طرقبه از ۲۵ مرداد ماه قطع شده است.

به گزارش پاتوق شهروندی به نقل از ایرنا فرماندار طرقبه شاندیز گفت: عملیات عمرانی، اینترنت ادارات واقع در محدوده ابتدای بولوار امام رضا (ع) طرقبه در این شهرستان را قطع و خدمات آنها را مختل کرده است.
سید حسن حسینی افزود: حین عملیات عمرانی در اجرای طرح توسعه بولوار امام رضا (ع) طرقبه علاوه بر تغییر محل عبور کابل فیبرنوری، این کابل به صورت اتفاقی توسط بیل مکانیکی قطع شده و علاوه بر مردم ساکن محدوده ابتدای این بولوار، ادارات مستقر در این منطقه از جمله اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت، کار و رفاه اجتماعی و تعزیرات حکومتی از روز شنبه هفته گذشته با قطع اینترنت مواجهند.
وی ادامه داد: شهرداری طرقبه به عنوان پیمانکار پروژه قول داده بود تا ۲۴ ساعت مشکل را برطرف کند، اما تاکنون اینترنت این منطقه پس از گذشت حدود یک هفته همچنان قطع است.

قول مجدد شهرداری برای رفع سریعتر این مشکل

شهردار طرقبه گفت: برای اجرای طرح تعریض بولوار امام رضا (ع) این شهر با دستگاه‌های مختلف خدماتی قرارداد رفع معارض و جابه‌جایی منعقد کردیم.
علیرضا خادم پیر افزود: شرکتهای خدماتی آب، برق و گاز جابه‌جایی تاسیسات در مسیر پروژه را انجام دادند و در بخش مخابرات نیز از حدود ۲ ماه قبل قرارداد جابه‌جایی فیبر نوری منعقد شده است.
وی ادامه داد: پیمانکار شرکت مخابرات نیز کار را شروع کرده اما خط قبلی را هنوز جمع نکرده ‌است و به دنبال تامین قطعه‌ای برای این جابه‌جایی و گذاشتن بار روی خط جدید هستند.
شهردار طرقبه گفت: قطع اینترنت مشکلات بسیار بویژه برای ادارات در مسیر این پروژه ایجاد کرده و آماده هرگونه کمک به شرکت مخابرات برای رفع این مشکل هستیم.

مشکل تجهیزات و قطعه نداریم

معاون شبکه مخابرات خراسان رضوی نیز در این خصوص گفت: در اجرای پروژه عمرانی شهرداری طرقبه باید تاسیسات مخابراتی و فیبر نوری از خیابان امام رضا (ع) تا سه راهی طرقبه و شاندیز جابه‌جا می‌شد.
غلامرضا شرکتی افزود: این پروژه قرار بود در فاز اول از ویلاشهر تا سه راهی طرقبه انجام شود که کابل‌ها در این مسیر جابه‌جا شد و تجهیزات در ضلع مقابل این مسیر تا دو سه روز آینده زیر بار می‌رود.
وی ادامه داد: در این راستا کانالی ایجاد شده تا تاسیسات معارض با پروژه شهرداری به این کانال منتقل شود و سعی می‌کنیم مشکل ادارات این منطقه تا پایان امروز (شنبه) برطرف شود.

معاون شبکه مخابرات خراسان رضوی گفت: مشکل مرتبط با اینترنت و فیبرنوری شهر طرقبه تا امشب حل می‌شود و مشکل تجهیزات و کمبود قطعه در این زمینه نداریم.
وی افزود: فیبر نوری در مسیر پروژه عمرانی شهرداری از خیابان امام رضا (ع) ۲ تا سه راهی طرقبه شاندیز جابه‌جا شده و تعدادی کابل نیز در مسیر وجود دارد که باید آنها را پایدار کنیم.

شرکتی ادامه داد: تاسیسات خدماتی حین عملیات عمرانی شهرداری ممکن است هر لحظه دچار تخریب و اتفاق شود که قابل پیش‌بینی نیست و هرجایی نیاز باشد مشکل را حل می‌کنیم، امروز نیز در جریان پروژه شهرداری، بخشی از فیبر نوری تحت تاثیر قرار گرفت و ارتباطات در این شهر قطع شد که امشب دوربرگردان کابل جدید اجرا می‌شود و سعی می‌کنیمموارد قطع را خیلی سریع برطرف کنیم.
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۹۵ شهرستان ییلاقی بینالود (طرقبه شاندیز) ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد که به صورت مساوی در دو بخش شاندیز و طرقبه تقسیم شده است. ۲۰ هزار نفر از مردم این شهرستان ییلاقی در روستاها ساکن هستند.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

انتهای خبر/


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اقتصادی , شهرداری , طرقبه
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi