خبرهای ویژه

» اجتماعی » تنفسگاه مشهد با انفکاک زمین نابود می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۲:۳۱

 کد خبر: 12692
 205 بازدید

حسینی ، فرماندار طرقبه شاندیز

تنفسگاه مشهد با انفکاک زمین نابود می‌شود

فرماندار طرقبه شاندیزبه انفکاک پنج هزار هکتار از زمینهای واقع در محدوده طرقبه شاندیز از این شهرستان و الحاق آن به مشهد اشاره و بیان کرد: این اقدام موجب از بین رفتن تنفسگاه کلانشهر مشهد می‌شود.

به گزارش پاتوق شهروندی به نقل از ایرنا ، سید حسن حسینی افزود: شهرداری مشهد بر اساس طرح جامع آن کلانشهر مدعی انفکاک پنج هزار هکتار زمین از شهرستان طرقبه ششاندیز و الحاق آن به مشهد است که البته این طرح در شورای عالی شهرسازی مورد قبول واقع نشده است.

وی ادامه داد: شورای عالی شهرسازی اعلام کرد “تصویب طرح جامع مشهد منوط به اصلاح قانون تقسیمات کشوری در محدوده مرزی شهرستانهای مشهد و طرقبه شاندیز است” و از آنجایی که وزارت کشور این تقسیمات را تغییر نداده، طرح جامع و الحاق پنج هزار هکتار زمین این شهرستان به مشهد مطرح نیست.

فرماندار طرقبه شاندیز گفت: بر اساس ادعای شهرداری مشهد در صورت اجرایی شدن طرح جامع، اراضی مسطح، مسکونی و صنعتی متعدد از شهرستان ما در ضلع شمالی جاده شاندیز به مشهد ملحق خواهد شد که مشکلاتی را برای ساکنان بوجود خواهد آورد.

وی افزود: بر اساس ادعای یاد شده روستاهای ویرانی، ده نو، صفی آباد، فرح آباد، چاه خواسته و شهرک‌های صنعتی توس و ماشین ابزار از شهرستان طرقبه شاندیز به مشهد ملحق می‌شود که این تغییرات موجب بسته شدن و انسداد مسیرهای دسترسی در شهرستان بینالود و حذف بخش عمده مساحت آن خواهد شد.

.

.

.

.

.

.

انتهای خبر/


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , شهرداری , طرقبه , گردشگری
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi