خبرهای ویژه

» اخبار » تلاش گوگل برای راحت کردن بروزرسانی اندروید در نسخه دوازدهم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۷:۲۹

 کد خبر: 13251
 65 بازدید

تلاش گوگل برای راحت کردن بروزرسانی اندروید در نسخه دوازدهم

گوگل قصد دارد روند عرضه به‌روزرسانی‌های مهم برای اندروید ۱۲ و نسخه‌های بعد از آن را راحت‌تر کند. این به‌روزرسانی‌ها روی Play store منتشر می‌شود.

تلاش گوگل برای راحت‌کردن به‌روزرسانی اندروید در نسخه دوازدهم

به گزارش پاتوق شهروندی گوگل چند وقت پیش پروژه مین‌لاین (Project Mainline) را برای دسترسی بهتر به به‌روزرسانی‌های اندروید منتشر کرد.

به ‌نظر می‌رسد این ویژگی با عرضه اندروید ۱۲ باعث می‌شود سیستم‌عامل اندروید راحت‌ و به‌روزرسانی‌های جدید را دریافت کند.

به‌تازگی یکی کاربران سایت XDA Developer با ‌نام کاربری luca020400 متوجه شده که گوگل سرویس Android Runtime یا ART را در ماژول Mainline قرار داده است. این موضوع باعث می‌شود که بتوان یک سری از به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل را ازطریق گوگل استور منتشر کرد.

ART  می‌تواند Bytecode-های اپلیکیشن‌های اندرویدی را به ساختار ماشینی بومی‌شده ترجمه کند. اگر گوگل بخواهد کد ترجمه اندروید ۱۲ و نسخه‌های بعدی را تغییر دهد، می‌تواند آن‌ها را به‌ جای نسخه‌های جدید سیستم‌عامل به این صورت دراختیار کاربران قرار دهد. همچنین برای برطرف شدن یک سری مشکلات دیگر لازم نیست چند هفته منتظر بمانید. این به‌روزرسانی‌ها در لحظه روی گوگل استور قرار می‌گیرند.

این تغییر می‌تواند تأثیر نامحسوسی روی اپلیکیشن‌های پرمصرف بگذارد. .وب‌سایت XDA به این موضوع اشاره کرده است که گوگل با ساخت ART باید ثبات بیشتری برای اپلیکیشن‌ها روی همه دستگاه‌های اندرویدی ایجاد کند. این موضوع شاید باعث شود که برخی از سازندگان گوشی اندروید نتوانند شخصی‌سازی‌های خود را روی گوشی اعمال کنند. اگر توسعه‌دهندگان از ART برای بهبود عملکرد و انعطاف‌پذیری بالاتر سیستم‌عامل استفاده کنند، احتمالا مزایایی هم از دست خواهید داد.

با این‌حال شاید گوگل باید این مزیت‌ها را قربانی کند. به‌ هر حال کاربران به به‌روزرسانی سریع‌تر بیشتر نیاز دارند. اندروید ۱۲ می‌تواند راهی برای کاهش زمان به‌روزرسانی گوشی‌های اندرویدی باشد.

منبع: زومیت


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , تکنولوژی , فناوری , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi