خبرهای ویژه

» اجتماعی » تعیین ضرب الاجل جهت مناسب سازی محیط های اداری طرقبه شاندیز برای معلولان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۷:۴۳

 کد خبر: 12936
 140 بازدید

فرماندار طرقبه شاندیز مطرح کرد

تعیین ضرب الاجل جهت مناسب سازی محیط های اداری طرقبه شاندیز برای معلولان

فرماندار شهرستان طرقبه شاندیز در جلسه مناسب سازی محیط برای معلولان با تاکید بر اولویت بخشی به این مهم برای مناسب سازی محیط های اداری شهرستان ضرب الاجل تعیین نمود.

به گزارش پاتوق شهروندی به نقل از روابط عمومی فرمانداری طرقبه شاندیز سید حسن حسینی در جلسه مناسب سازی محیط برای معلولان گفت: باید مناسب سازی محیط به نحوی باشد که امکان دسترسی معلولان را به خدمات اجتماعی و اداری را بدون نیاز به کمک دیگران فراهم آورد لذا اولویت بخشی به دستورالعمل های مناسب سازی مورد تاکید است و انتظار است ادارات عضو شورای اداری نسبت به این مهم اهتمام لازم را داشته باشند و دربازه زمانی مصوب نسبت به انجام تعهدات برای کسب استاندارد های لازم اقدام نمایند و گزارش آن را در جهت انعکاس به مبادی ذی ربط اعلام نمایند.
نماینده عالی دولت در شهرستان طرقبه شاندیز تاکید نمود: رعایت استاندارد های لازم و کسب امتیازات آن یک ژست اداری و یا ارائه گزارش و رفع تکلیف نیست بلکه یک ضرورت و تعهد قانونی و اجتماعی است که می بایست خود را ملزم به رعایت آن بدانیم و دسترسی آسان و بدون نیاز به همراه را برای توانیابان ایجاد نمائیم چرا که عدالت در برخورداری از مواهب اجتماعی حق اساسی همه افراد است و نباید معلولیت مانعی برای این حق ایجاد نماید و بستر سازی برای احقاق این حق وظیفه انسانی مدیران علاوه بر وظیفه قانونی است، برای تحقق این مهم ضروریست از همه ظرفیت ها استفاده شود و علاوه بر آن نظارت لازم نیز از سوی دبیرخانه ستاد صورت پذیرد.
نخعی رئیس بهزیستی شهرستان و دبیر کمیته مناسب سازی محیط برای معلولان نیز گزارشی از آخرین وضعیت ادارات ارائه نمود و خواستار توجه جدی به موضوع از سوی مدیران با توجه به وزن ۳۰ امتیازی ارزیابی محیط های اداری گردید.
در این جلسه مصوب شد ادارات مشکل دار حداکثر تا پایان نیمه اول سال ۱۴۰۰ شاخص های مناسب سازی را با استاندارد های ابلاغی همسان ساخته و همچنین مدیران موظف شدند از کارمندان معلول خود به عنوان مشاور در امور مرتبط با مناسب سازی و حقوق معلولان استفاده نمایند.
جلسه مناسب سازی محیط های اداری شهرستان طرقبه شاندیز ساعت ۳۰/۸ صبح دیروز به ریاست فرماندار در محل سالن اجتماعات فرمانداری با موضوع بررسی آخرین وضعیت ادارات شهرستان از منظر مناسب سازی محیط برای معلولان با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

انتهای خبر/


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , شهرداری
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi