خبرهای ویژه

» اجتماعی » تشکیل تیم واکنش سریع اطفاء حریق نیاز فوری طرقبه شاندیز

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۸:۲۸

 کد خبر: 12816
 180 بازدید

تشکیل تیم واکنش سریع اطفاء حریق نیاز فوری طرقبه شاندیز

فرماندار طرقبه شاندیز در جلسه مدیریت بحران شهرستان با اشاره به ذخایر غنی مراتع شهرستان و جنگل های ارس باستانی رشته کوه بینالود تشکیل تیم واکنش سریع اطفاء حریق را نیاز فوری طرقبه شاندیز دانست.

به گزارش پاتوق شهروندی ، به نقل از روابط عمومی فرمانداری طرقبه شاندیز سید حسن حسینی فرماندار شهرستان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران که با هدف برنامه ریزی برای تابستان برگزار می گردید با بیان این مهم افزود: بارندگی های مطلوب زمستان و بهار گذشته و غنای مراتع و تفرجگاه های شهرستان و حضور طبیعت گردان و گردشگران خطر بالقوه حریق در سطح شهرستان را گوشزد می کند که ضروریست پیش از اتفاق چاره اندیشی شود چرا که علاوه بر خسارت به مراتع که اثرات زیست محیطی حریق ۱۶ برابر مخرب تر از سوختن علوفه و از بین رفتن مرتع است ممکن است به درختان ارس باستانی نیز صدمات و لطماتی وارد نماید که غیر قابل جبران است.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان افزود: برگزاری دوره های آموزشی اطفاء حریق و مانور حریق و … علاوه بر جنبه آمادگی و به روز رسانی امکانات و نیروها می تواند یادآوری کننده اهمیت آمادگی برای موقعیت بحرانی نیز باشد لذا باید همه ساله در دستور کار باشد تا هشداری باشد برای مراقبت از منابع طبیعی و خدادادی به ویژه در سالهایی که مانند امسال بعد از یک ترسالی مطلوب یک فصل شدید گرما وجود دارد و ناخودآگاه امکان حریق افزایش می یابد. علاوه بر این هشدارهای لازم به طبیعت گردان و گرشگران و بهره برداران از طبیعت داده با ابزارهای مختلف شود در این موارد دقت نظر بیشتری به عمل آید.
وی ایجاد یک مجموعه واکنش سریع در جهت پیشگیری و اطفاء حریق در شهرستان با تجهیزات و امکانات متناسب و نیروی آموزش دیده و استفاده از همه ظرفیت ها از جمله سمن ها و گروه های مردمی فعال در حوزه طبیعت و کوهستان بهره گیری شود.
در این جلسه شهرداری ها تامین برخی اقلام برای مقابله با آتش در مناطق روستایی را متقبل شدند.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.انتهای خبر/


برچسب ها : , , , , , , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , گردشگری
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi