خبرهای ویژه

» اخبار » تجهیز ۵۰ انشعاب پرمصرف آب در شهر طرقبه به کنتور هوشمند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۸:۱۲

 کد خبر: 11966
 188 بازدید

تجهیز ۵۰ انشعاب پرمصرف آب در شهر طرقبه به کنتور هوشمند

با نصب کنتور هوشمند روی انشعاب‌های پرمصرف شهر طرقبه، پروژه هوشمند سازی کنتورهای آب در آبفای خراسان رضوی عملیاتی شد.

به‌گزارش پاتوق شهروندی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، در این فاز ۵۰ کنتور هوشمند روی انشعاب‌های غیردائم و فصلی شامل رستوران‌ها و باغ ویلاها نصب شد که از این تعداد ۱۰ دستگاه وارد مدار شده و اطلاعات مصرف چهار دستگاه نیز به سرور مرکزی ارسال می‌شود.
رئیس اداره نظارت بر نصب انشعابات آب و فاضلاب خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: کنتورهای هوشمند نقش موثری در جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز، وارد آمدن آسیب به شبکه توزیع آب و تضییع حقوق شهروندان دارند.
محمدصابری افزود: در این مرحله نسبت به نصب کنتور هوشمند روی ۳۰ اشتراک جدید و تعویض کنتور ۲۰ انشعاب قدیمی اقدام شد.
وی درباره عملکرد کنتورهای هوشمند اظهار داشت: روی انشعاب آب مشترکان یک عدد شیر برقی نصب می‌شود که در مواقع ضروری کار قطع و وصل را انجام داده، ضمن آنکه درصورت دست‌کاری در کنتور، آب مشترک نیز مدیریت خواهد شد .
به گفته وی با استفاده از کنتورهای هوشمند، تمامی اطلاعات مربوط به میزان و نحوه مصرف آب به سرور مرکزی منتقل و در صورت مصرف بیش از حد به مشترک اخطار داده می‌شود.
صابری استفاده از این ابزار اندازه‌گیری را در راستای ایجاد دولت الکترونیک و شعارسال (رونق تولید) عنوان و برخورداری از سنسورهای کنترل سختی آب، امکان سنجش درصد کلر باقی‌مانده و اعلام برداشت قبل از کنتور را از مزایای آن دانست.
وی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک، شرکت‌های برخوردار از این فناوری قادر خواهند بود اطلاعات کنتورهای هوشمند را به صورت روزانه، ماهانه و یا زمان دلخواه مدیریت کنند.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , طرقبه
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi