خبرهای ویژه

» اخبار » بیش از ۴/۵ میلیون دستگاه پلی‌ استیشن ۵ فروخته شده است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۸:۰۳

 کد خبر: 14392
 45 بازدید

بیش از ۴/۵ میلیون دستگاه پلی‌ استیشن ۵ فروخته شده است

سونی در جریان ارائه آخرین‌ گزارش مالی خود، اعلام کرد که تا امروز بیش از ۴/۵ میلیون دستگاه پلی‌ استیشن ۵ فروخته است.

بیش از ۴/۵ میلیون دستگاه پلی‌ استیشن ۵ فروخته شده است

به گزارش پاتوق شهروندی؛ درحالی‌که کمبود کنسول‌های بازی نسل جدید در بازار به‌شدت احساس می‌شود، سونی اعلام کرد که تا امروز بیش از ۴/۵ میلیون دستگاه پلی‌استیشن ۵ فروخته است. به گزارش Engadget، سونی در گزارش مالی خود اعلام کرد که در کنار فروش این تعداد کنسول PS5، نزدیک به ۱/۴ میلیون دستگاه پلی‌استیشن ۴ فروخته است.

با توجه‌ به گزارش مالی سونی، بخش بازی این شرکت عملکرد بسیار خوبی داشته و درآمد ۸/۴ میلیارد دلاری کسب کرده است که ۴۰ درصد بیشتر از زمان مشابه در سال ۲۰۱۹ به‌حساب می‌آید.

همچنین مشخص شده است که سود سونی از بخش بازی به ۷۶۳ میلیون دلار رسیده که نسبت به سال گذشته،  افزایش ۵۰ درصدی نشان می‌دهد. فروش بازی روی کنسول‌های سونی هم درآمد خوبی به همراه داشته است. در گزارش سونی به فروش ۴/۶ میلیارد دلاری بازی اشاره شده که نسبت به سال گذشته، افزایش دوبرابری نشان می‌دهد. سونی با افزایش ۹ درصدی درآمد از شبکه پلی‌استیشن پلاس هم اشاره کرده است.

در بخشی از گزارش مالی سونی آمده است که پلی‌استیشن ۵ با ضرر راهی بازار می‌شود و با قیمتی کمتر از هزینه‌ تولید به دست مخاطب می‌رساند. سونی در قسمت‌های دیگر هم با افزایش درآمد مواجه بوده و در کل سه‌ماهه مناسبی پشت سر گذاشته است. درآمد بخش بازی، نقش مهمی برای این شرکت ایفا می‌کند.

منبع: زومیت


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , تکنولوژی , علمی , فناوری , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi