خبرهای ویژه

» اخبار » بیشترین بارندگی خراسان رضوی در طرقبه شاندیز (بینالود) ثبت شد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۱۸:۰۰

 کد خبر: 12570
 225 بازدید

بیشترین بارندگی خراسان رضوی در طرقبه شاندیز (بینالود) ثبت شد.

به گزارش پاتوق شهروندی: کارشناس اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت بیشترین میزان بارندگی طی ۲۴ ساعت گذشته در استان در شهرستان بینالود با ۱۷.۸ میلی‌متر (طرقبه- شاندیز) ثبت شده است.

زهرا مبشری‌نسب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به فعالیت سامانه جوی بارشی که از چند روز پیش در خراسان رضوی آغاز شده اشاره و بیان کرد: طی این مدت بارندگی در ۲۷ شهرستان استان گزارش شده است و کمترین میزان بارش در شهرستان خوشاب با دو دهم میلی‌متر گزارش شده است.

وی اضافه کرد: میزان بارندگی در ایستگاه فرودگاه مشهد نیز ۱۲.۲ ثبت شده است هر چند در مناطق مختلف این شهر بارش متفاوت بوده است.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته شهرستان ریوش با چهار درجه بالای صفر خنک‌ترین و شهرستان بجستان با ۱۹ درجه بالای صفر گرمترین شهرستانهای استان خراسان رضوی بوده اند.

مبشری نسب افزود: بیشترین سرعت وزش باد هم با سرعت ۶۸ کیلومتر در ساعت در شهرستان سبزوار ثبت شده است.

وی با بیان این که دمای هوای مشهد طی روز گذشته بین هشت تا ۱۰ درجه بالای صفر بوده است اضافه کرد: امروز دمای هوای این کلانشهر حداکثر به ۹ درجه بالای صفر خواهد رسید.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی با اعلام هشدار نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر شهری و سیلابی شدن مسیلها و جاده‌ها در این استان گفت: فعالیت سامانه جوی بارشی که از چند روز پیش در خراسان رضوی آغاز شده تا روز چهارشنبه ششم فروردین ماه جاری ادامه دارد.

مبشری نسب افزود: بارش برای نقاط سردسیر خراسان رضوی در روز ششم فروردین به صورت برف پیش‌بینی شده است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , طرقبه
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi