خبرهای ویژه

» اخبار » برنامه ناسا برای بررسی مهم‌ترین سیارک هستی!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۱۵:۴۴

 کد خبر: 12451
 136 بازدید

برنامه ناسا برای بررسی مهم‌ترین سیارک هستی!

ناسا تصمیم دارد فضاپیمایی را به سوی سیارک 16 Psyche ارسال کند تا پژوهش‌هایی را پیرامون این سیارک که معدن عظیم فلزات است، انجام دهد.

به گزارش پاتوق شهروندی به نقل از انگجت، ناسا تصمیم دارد فضاپیمایی را به سوی سیارک ۱۶ Psyche بفرستد تا پژوهش‌هایی را پیرامون آن انجام دهد.

پیش بینی می‌شود این فضاپیما در ژوئیه سال ۲۰۲۲ به سمت سیارک هدف خود حرکت کند؛ برای این مأموریت ناسا قرار است از اسپیس‌ایکس کمک بگیرد و بواسطه موشک فالکون هوی  به این سیارک نزدیک شود.

سیارک ۱۶ Psyche کاملا از آهن و نیکل تشکیل شده است و از این نظر می‌توان آن را معدنی عظیم از ارزشمندترین فلزات مورد نیاز بر روی زمین توصیف کرد.

یافته‌های این مأموریت می‌تواند بر اطلاعات موجود در شکل گیری منظومه شمسی تأثیر بگذارد و دریچه‌ای از داده‌های چگونگی ایجاد سیارات را در اختیار بگذارد.

ناسا می‌گوید پرتاب فضاپیما برای بررسی Psyche تقریباً ۱۱۷ میلیون دلار هزینه خواهد داشت؛ اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود این مأموریت در ژوئیه سال ۲۰۲۲ از Launch Complex ۳۹A در ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورل فلوریدا آغاز خواهد شد.

سیارک پسوخه ۱۶ شانزدهمین سیارک کشف شده‌ است که در ۱۷ مارس ۱۸۵۲ و در ناپل کشف شد؛ این سیارک بدلیل داشتن مقادیر هنگفتی آهن و نیکل مورد توجه ناسا قرار دارد.

 اخبار علمی,خبرهای علمی ,فضاپیمایی

گردآوری:بخش علمی پاتوق شهروندی


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , علمی , فناوری
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi