خبرهای ویژه

» اخبار » انقلاب رئال مادرید در ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو| از موزه تا زمین چمن متحرک

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۲:۲۹

 کد خبر: 13459
 73 بازدید

انقلاب رئال مادرید در ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو| از موزه تا زمین چمن متحرک

روند بازسازی استادیوم رئال‌مادرید به سرعت در حال پیشروی است و تاکنون رئالی‌ها هزینه زیادی در سانتیاگوبرنابئو انجام داده‌اند.

انقلاب رئال مادرید در ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو| از موزه تا زمین چمن متحرک

به گزارش پاتوق شهروندی؛ استادیوم تیم فوتبال رئال‌مادرید در روز‌هایی که بازی‌های این تیم به‌دلیل شیوع کرونا به حالت تعلیق درآمده، دستخوش تغییراتی شده است. پروژه نوسازی و تغییر چهره ورزشگاه سانتیاگو‌برنابئو، خانه تیم فوتبال رئال‌مادرید، با حداکثر سرعت در حال اجرا‌ست. پس از تصویب طرح مرمت ورزشگاه سانتیاگو‌برنابئو در مجمع سالانه باشگاه، مدیران رئال‌مادرید از فرصت به‌وجود‌آمده به‌خاطر تعلیق لیگ در نتیجه شیوع کرونا نهایت استفاده را برده و عملیات عمرانی در این ورزشگاه را آغاز کرده‌اند.   پروژه نوسازی ورزشگاه سانتیاگو‌برنابئو قرار است منجر به مسقف‌شدن این ورزشگاه، تغییر نمای بیرون آن و تغییراتی در سکو‌های این استادیوم شود. این پروژه هم‌زمان با آغاز قرنطینه در اسپانیا به‌دلیل شیوع کرونا استارت خورد و بخش‌هایی از سقف ورزشگاه (سقف سکو‌های پشت دروازه) برداشته شد.

۵۷۰‌میلیون یورو هزینه تا‌ اینجای‌کار

رئال مادرید در حال نوسازی و مدرن‌تر‌کردن ورزشگاه سانتیاگو‌برنابئو است. رئال‌مادرید از اواسط فصل گذشته کار‌های نوسازی و اعمال تغییرات در ساختار معماری ورزشگاه سانتیاگو‌برنابئو را آغاز کرده است و انتظار می‌رود که طبق گفته شرکت مسئول این پروژه کار‌های ساخت‌و‌ساز ورزشگاه در تابستان سال‌۲۰۲۲ به پایان برسد. به گزارش‌AS، اکنون رئال‌مادرید ۱۰۰‌میلیون یورو از بودجه ۵۷۰‌میلیون‌یورویی خود برای اعمال تغییرات و نوسازی در ورزشگاه را خرج کرده است.   دیدگاه فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال‌مادرید از همان ابتدا روشن بود که قصد بازسازی اساسی ورزشگاه سانتیاگو‌برنابئو را دارد و امیدوار است که ورزشگاه جدید به همان شکل خانه اپرای سیدنی یا موزه گوگنهایم‌بیلبائو به یک نماد معماری تبدیل شود.

سقفی که در عرض ۱۵ دقیقه بسته می‌شود

طبق برنامه‌های طراحی، سقفی که ورزشگاه را پوشش خواهد داد، در عرض ۱۵ دقیقه باز‌و‌بسته می‌شود و یک صفحه نمایش بزرگ LED ۳۶۰ درجه در ورزشگاه نصب خواهد شد که از تمام صندلی‌ها و جایگاه‌های ورزشگاه قابل مشاهده باشد. هنگامی که سقف باز می‌شود، نور ۷۶‌متری به زمین ارائه می‌کند که طبق گفته تیم طراحی یک رکورد جهانی در‌این‌زمینه محسوب می‌شود.

تغییرات جزئی در جایگاه تماشاگران

جدا از اینکه جایگاه‌ها کمی بالاتر رفته‌اند، تغییرات عمده‌ای هم وجود خواهد داشت که در نمای خارجی بنا خود را نشان می‌دهد. این ورزشگاه در سطح جهانی به‌خاطر ارائه صندلی‌های شیب‌دار برای همه ۸۰ هزار تماشاگر و ناظران ویژه بازی مطرح خواهد شد تا همه حاضران در ورزشگاه نمای بسیار خوبی از بازی داشته باشند.

زمین چمن متحرک

ایده زمینی که به‌راحتی بتوان آن را جمع کرد تا ورزشگاه به محلی مناسب برای برگزاری کنسرت و سایر مراسم‌ها نیز تبدیل شود، در اصل بخشی از برنامه طراحی نبود؛ اما با اصرار و تأکید فلورنتینو پرز این اتفاق هم رخ داد و رئیس باشگاه مایل است تا از طریق اجاره‌دادن ورزشگاه در زمان برگزاری رویداد‌های عمومی در مقیاس بزرگ، منبع درآمد باشگاه را توسعه دهد.

نمای خارجی منحصر‌به‌فرد

تیم طراحی مسئول سانتیاگو‌برنابئوی جدید این دغدغه را داشت که نمای خارجی ورزشگاه یک نمای معمولی یا سنتی نباشد و از‌این‌رو یه یک طراحی نامتقارن منحصر‌به‌فرد رسیده‌اند.

ورودی‌های ورزشگاه جدید سانتیاگو‌برنابئو

‌این ورزشگاه ۵۷ دروازه دسترسی و ورود‌و‌خروج دارد که هیچ‌یک از آن‌ها به‌عنوان ورودی اصلی عمل نمی‌کنند. سانتیاگو‌برنابئوی جدید یک ورودی با طراحی خاص و مشخص در ضلع کاستیانا خواهد داشت.

هتل لوکس

در پروژه جدید شاهد ساخت یک هتل لوکس و یک مرکز خرید در داخل مجموعه ورزشگاه سانتیاگو‌برنابئو خواهیم بود. هنوز مشخص نیست که هر کدام از اتاق‌های هتل، دسترسی و نمایی به زمین چمن ورزشگاه خواهند داشت یا نه.

نقش کلیدی موزه در برنامه‌های تجاری آینده باشگاه

موزه کنونی باشگاه رئال‌مادرید قرار است گسترده‌تر شود و به یکی از منابع درآمد حیاتی باشگاه تبدیل شود. تور‌های بازدید از موزه و استادیوم باشگاه رئال‌مادرید در کنار موزه‌های معروفی مثل موزه ملی پرادو یا موزه ملکه سوفیا، یکی از محبوب‌ترین تور‌ها در پایتخت اسپانیا محسوب می‌شود. این باشگاه همچنین اتاق‌های کنفرانس جدیدی خواهد ساخت و امیدوار است که بتوانند محلی امن برای برگزاری جلسات سالانه شرکت‌های بزرگ بین‌المللی باشند.


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار , ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi