خبرهای ویژه

» تکنولوژی » آیفون اس ای ۲۰۲۳ احتمالا نمایشگر حفره‌ دار خواهد داشت

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۲۱:۵۷

 کد خبر: 14908
 31 بازدید

آیفون اس ای ۲۰۲۳ احتمالا نمایشگر حفره‌ دار خواهد داشت

یکی از تحلیلگران صنعت صفحه‌نمایش ادعا می‌کند آیفون SE قرار است در سال ۲۰۲۲ به 5G و در سال ۲۰۲۳ به صفحه‌نمایش ۶٫۱ اینچ حفره‌دار مجهز شود.

به گزارش ۹to5Mac، مدتی قبل نخستین شایعه‌های مرتبط به نسل بعد آیفون SE اپل را شنیدیم و اخیرا اطلاعات بیشتری در این زمینه فاش شده‌ است. راس یانگ، تحلیلگر صنعت صفحه‌نمایش، با انتشار پستی در توییتر مدعی شد آیفون اس ای ۲۰۲۲ (Apple iPhone SE ۲۰۲۲) احتمالا فرم فاکتور ۴٫۷ اینچی را حفظ می‌کند و به فناوری ۵G (شامل نسخه‌ی Sub-6 GHz) مجهز می‌شود؛ اما در سال ۲۰۲۳ ممکن است اتفاقات جالب‌تری رخ دهد.

راس یانگ از تحلیلگران DSCC محسوب می‌شود؛ بنابراین آنچه او ادعا می‌کند به‌طور معمول متکی ‌بر اتفاقاتی است که در زنجیره‌ی تأمین رخ می‌دهد. مینگ‌چی کو نیز اطلاعاتش را از زنجیره‌ی تأمین دریافت می‌کند.

راس یانگ می‌گوید آیفون SEا۲۰۲۳ ممکن است به ‌جای بریدگی و حاشیه، دارای حفره‌ای در صفحه‌نمایش باشد. بدین ترتیب انتظار می‌رود سری آیفون SE هیچ‌گاه سراغ استفاده از بریدگی (ناچ) نرود. مدل ۲۰۲۰ این گوشی‌ همچون گوشی‌های قدیمی اپل در بخش بالا و پایین صفحه‌نمایش حاشیه‌ی بزرگی دارد و از دکمه‌ی هوم استفاده می‌کند. طبق ادعای یانگ، آیفون اس ای ۲۰۲۳ به صفحه‌نمایش ۶٫۱ اینچ مجهز خواهد شد. 

گزارش راس یانگ با آنچه مینگ‌چی کو در ماه گذشته‌ی میلادی ادعا کرده بود هم‌راستا است. کو گفته بود آیفون اس ای سال ۲۰۲۲ به فناوری ۵G مجهز می‌شود و صفحه‌نمایش ۴٫۷ اینچ را حفظ می‌کند. البته کو به بهره‌مندی آیفون اس ای ۲۰۲۳ از حفره‌ی صفحه‌نمایش اشاره نکرد. 

مینگ‌چی کو مدعی شده است احتمال دارد اپل در آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس در سال ۲۰۲۲ بریدگی صفحه‌نمایش را کنار بگذارد و سراغ استفاده از «طراحی حفره برای صفحه‌نمایش»‌ برود؛ به‌ همین دلیل منطقی است اگر بخواهد پس از سری آیفون ۱۴، در سال ۲۰۲۳ سری آیفون SE را هم به حفره‌ی صفحه‌نمایش مجهز کند. 

در هر صورت به ‌نظر می‌رسد اپل قصد ندارد مدل جدید آیفون SE را در سال ۲۰۲۱ معرفی کند تا مدل ۲۰۲۰ یک سال دیگر به حیات خود ادامه بدهد. همچنین سرنوشت آیفون SE پلاس که در برخی شایعه‌ها به آن اشاره بود نامشخص است. 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : تکنولوژی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi