خبرهای ویژه

» اخبار » ۱۵‌هزار‌میلیارد؛ پاداش قهرمانی اینتر در سری آ

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۲۰:۳۶

 کد خبر: 15414
 37 بازدید

۱۵‌هزار‌میلیارد؛ پاداش قهرمانی اینتر در سری آ

درآمد نجومی قهرمان سری‌آ فوتبال ایتالیا، اینترمیلان می‌تواند کمک بزرگی به این تیم در فصل نقل و انتقالات کند.

۱۵‌هزار‌میلیارد؛ پاداش قهرمانی اینتر در سری آ

گروه ورزش/ پاتوق شهروندی، پاداش‌هایی که هر یک از ۲۰ تیم فصل جاری لیگ دسته‌اول فوتبال ایتالیا بسته به جایگاهشان در پایان این رقابت‌ها می‌گیرند، مشخص شد. پایگاه خبری کالچو‌ای فیانتزای ایتالیا میزان پاداشی را که هر یک از تیم‌های سری آدر پایان فصل جاری از سازمان لیگ خواهند گرفت، اعلام کرد. بر‌این‌اساس اینتر که ۴ هفته به پایان رقابت‌ها قهرمانی‌اش را قطعی کرد، ۲۳.۴‌میلیون یورو پاداش خواهد گرفت که بیشترین رقم است و قعرنشین جدول که از میان تیم‌های سقوط‌کرده پارما یا کروتونه خواهد بود، فقط ۹۰۰ هزار یورو پاداش می‌گیرد.

طبق گزارش کالچو‌ای فیانتزا، سازمان لیگ ایتالیا در این فصل از محل پخش تلویزیونی بازی‌ها تقریبا یک‌میلیارد یورو درآمد داشته است که نیمی از این رقم به‌صورت مساوی میان تمام تیم‌ها تقسیم شده است. بدین‌ترتیب چیزی نزدیک به ۲۵‌میلیون یورو هم سهم اینتر از پخش زنده تلویزیونی در مرحله اول خواهد بود. از ۵۰‌درصد باقی‌مانده ۲۰‌درصد با توجه به میزان هواداران و محبوبیت هر تیم و ۳۰‌درصد دیگر بسته به عملکرد میان تیم‌ها توزیع می‌شود. البته در این ۳۰‌درصد هم ۲ مورد در نظر گرفته می‌شود که ۱۵‌درصد مربوط به نتایج تیم‌ها در فصل جاری است و ۱۵‌درصد دیگر با درنظر‌گرفتن نتایج هر تیم از سال‌۱۹۴۶ به بعد.

با احتساب قیمت روز یورو (۲۷ هزار تومان) درآمد این فصل اینتر از قهرمانی در سری‌آ چیزی نزدیک به ۱۵۰۰‌میلیارد تومان خواهد بود. سری آبه هفته پایانی خود رسیده است، جایی‌که رقابت برای کسب ۲ سهمیه باقی‌مانده لیگ قهرمانان میان تیم‌های میلان، ناپولی و یوونتوس است. یووه برای کسب سهمیه باید در خانه بولونیا پیروز شود و امیدوار باشد که یکی از ۲ تیم ناپولی و میلان، امتیاز از دست بدهند.
جوایز ۵ تیم اول سری آ‌بر اساس جایگاهشان در جدول به شرح زیر است: تیم اول: ۲۳.۴‌میلیون یورو، تیم دوم: ۱۹.۴‌میلیون یورو، تیم سوم: ۱۶.۸ میلیون یورو، تیم چهارم: ۱۴.۲‌میلیون یورو، تیم پنجم: ۱۲.۵‌میلیون یورو


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار , مطالب خواندنی , ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi