خبرهای ویژه

» اخبار » نمایندگان دو منطقه می‌توانند در مورد تقسیمات مشهد و طرقبه شاندیز به توافق برسند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۰:۱۵

 کد خبر: 12858
 126 بازدید

شهردار مشهد در لایو اینستا گرام عنوان کرد

نمایندگان دو منطقه می‌توانند در مورد تقسیمات مشهد و طرقبه شاندیز به توافق برسند.

محمد رضا کلائی ، شهردار مشهد که این روزها در قرنطینه حاصل از بیماری کرونا به سر می برد ، در لایو اینستا گرام خود پاسخگوی مردم مشهد بود.

شهردار مشهد در پاسخ به پیام یکی از شهروندان در رابطه با مشکل اراضی بین مشهد و شاندیز با اشاره به ۳ نظریه برای تقسیمات در میان این ۲ شهرستان گفت: از نظر تقسیمات کشوری مرزی بین شهرستان مشهد و بینالود وجود دارد، اما طرح جامع شهر مشهد مرز دیگری را برای محدوده شهر مشهد مشخص کرده است که براساس آن مهدیه حد غربی شهر مشهد است و طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، پروژه پایانه غرب در این منطقه اجرا خواهد شد که براساس آن راه آهن مشهد گرگان، مترو گلبهار و خط ۳ مترو مشهد به این پایانه ختم خواهد شد.
کلائی افزود: سومین تقسیمات بر مبنای سیاسی است، اما اکنون میان مرز تصمیمات سیاسی و طرح جامع مشهد اختلاف وجود دارد که به دلیل بلاتکلیفی این مرزها، برخی در این محدوده اقدام به زمین خواری کرده اند و دستگاه‌های نظارتی باید ورود پیدا کنند. حل این معضل خارج از قدرت مدیریت شهری است و باید در وزارت کشور به نتیجه برسد. معتقدم نمایندگان مشهد و طرقبه شاندیز می‌توانند در این مورد به توافق برسند.

.

.

.

.

.

.

.

.

انتهای خبر/


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار , شهرداری
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi