خبرهای ویژه

» ورزشی » نابغـه ایتالیـایی در راه مادریـد، زیدان در راه تورین!

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۴:۰۵

 کد خبر: 15402
 23 بازدید

نابغـه ایتالیـایی در راه مادریـد، زیدان در راه تورین!

به نظر می‌رسـد کار آلگـری با رئالی‌ها بــرای فصـل بعد تمـام شده است و البته از آن سو زیدان هم راهی یوونتوس خواهدشد.

نابغـه ایتالیـایی در راه مادریـد، زیدان در راه تورین!

به گزارش پاتوق شهروندی؛ بحث نیمکت رئال، این‌روز‌ها اصلی‌ترین سوژه هواداران فوتبال در اسپانیا به حساب می‌آید؛ جایی‌که بیشتر هواداران، تیم سیمئونه را قهرمان این فصل می‌دانند و معتقدند بارسا و رئال شانسی برای تصاحب این عنوان ندارند. در چنین‌شرایطی ۲ غول بزرگ اسپانیا برای فصل بعد به‌دنبال جبران‌مافات هستند و برنامه‌هایشان را از همین حالا برای تقویت تیم خود گذاشته‌اند. اصلی‌ترین بحث روی نیمکت این دو تیم است. رئالی‌ها به نظر می‌رسد زیدان را برای فصل بعد به تورین بفرستند تا سرمربی فرانسوی جایگزین پیرلو در این تیم شود. اما تصمیم پرز برای پرکردن جای خالی زیدان به ۲ گزینه ختم می‌شود؛ رائول و آلگری که دومی شانس بیشتری برای نشستن روی نیمکت مادریدی‌ها دارد.
آاس ظهر دیروز ادعا کرد که ماسیمیلیانو آلگری شانس بیشتری از رائول برای هدایت رئال‌مادرید خواهد داشت و با او مذاکرات اولیه صورت گرفته است. ابتدا وب‌سایت گل اسپانیا ادعا کرد که زین‌الدین زیدان تصمیم خود برای جدایی از رئال در پایان فصل را گرفته است و نظرش تغییر نخواهد کرد. سپس مارکا و آاس به نقل از اوندا سرو گزارش دادند که زیدان پس از بازی برگشت برابر چلسی به بازیکنان رئال اطلاع داده است که در پایان فصل از پست خود کناره‌گیری می‌کند و آن‌ها از تصمیم سرمربی خود مطلع‌اند.
به‌این‌ترتیب زین‌الدین زیدان برای دومین‌بار در ۳ سال اخیر از سمتش در رئال استعفا خواهد کرد؛ در‌حالی‌که هنوز یک سال دیگر با رئال قرارداد دارد. کارنامه او در رئال با ۱۱ و شاید ۱۲ (در صورت قهرمانی لالیگا) جام پایان می‌یابد و از‌این حیث پشت‌سر میگل مونیوز با ۱۴ عنوان قهرمانی قرار خواهد گرفت. باشگاه رئال‌مادرید به احترام زین‌الدین زیدان هنوز با هیچ گزینه‌ای وارد مذاکره نشده؛ ولی طبق ادعای آاس، از چندی پیش به ماسیمیلیانو آلگری سرمربی سابق میلان و یوونتوس اطلاع داده است که صبر کند و پیشنهاد‌های دیگر خود را بی‌پاسخ بگذارد.
آلگری از تاتنهام و یوونتوس پیشنهاد دارد و به‌ویژه احتمال بازگشت او به یووه را در ایتالیا زیاد می‌دانند؛ ولی با‌وجود‌این هنوز خبری از امضای قرارداد او با باشگاه تورینی نیست و دلیل آن نیز رئال‌مادرید است. آلگری منتظر رئال است و با توجه به درخواست سران باشگاه مادریدی در انتظار پایان فصل و اعلام کناره گیری رسمی زین‌الدین زیدان است تا رسما با رئال وارد مذاکره شود.   رئال‌مادرید برای جانشینی زیدان روی رائول گونزالس هم نظر مثبت دارد، ولی رائول هیچ تجربه‌ای در سطح اول مربیگری ندارد و هرچند نتایج خوبی در تیم دوم رئال گرفته، ولی برای سپردن هدایت تیم اول باشگاه با او تردید‌هایی جدی وجود دارد. در عوض آلگری با سابقه ۵ قهرمانی متوالی با یوونتوس در سری‌آ و نیز قهرمانی با میلان در این رقابت‌ها آماده پذیرش چالش بزرگ دیگر است. او ۲ سال پیش از یوونتوس برکنار شد و ترجیح داده در این مدت به دور از فوتبال باشد؛ ولی اخیرا اعلام کرد که فصل بعد قطعا به نیمکت مربیگری باز‌خو‌اهد گشت.
هم‌اکنون برنامه سران رئال این است که آلگری را جانشین زین‌الدین زیدان کنند و در‌صورتی‌که او نتواند پاسخ انتظارات را بدهد، آن‌گاه رائول گونزالس جایگزین او خواهد شد. اتفاقی مشابقه در ژانویه‌۲۰۱۶ رخ داد و زیدان بی‌تجربه جای رافا بنیتس را گرفت. طبق این گزارش، افراد نزدیک به مدیریت رئال‌مادرید با آلگری مذاکرات اولیه را صورت داده‌اند و پاسخ وی مثبت بوده است. سرمربی ایتالیایی بی‌تاب نشستن روی نیمکت رئال است و به وی وعده جذب چند بازیکن بزرگ از‌جمله کیلیان امباپه و تقویت تیم کنونی را داده‌اند. گفته می‌شود رائول از آینتراخت فرانکفورت پیشنهاد دارد و اگر این اتفاق در‌نهایت رخ بدهد، آلگری برای رسیدن نیمکت رئال بی‌رقیب خواهد شد.


برچسب ها : ,
دسته بندی : ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi