خبرهای ویژه

» اخبار » مرحله آخر لیگ دسته یک والیبال بانوان در مشهد| در انتظار فینال تمام‌مشهدی‌

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۷:۱۸

 کد خبر: 14480
 45 بازدید

مرحله آخر لیگ دسته یک والیبال بانوان در مشهد| در انتظار فینال تمام‌مشهدی‌

از روز جمعه، ۲ نماینده خراسان در لیگ دسته‌یک والیبال بانوان به میدان می‌روند و مشهد میزبان مرحله نهایی رقابت های لیگ یک بانوان خواهدبود.

https://shahraranews.ir/files/fa/news/1399/11/21/261235_206.jpg

پاتوق شهروندی؛ قرار است سرنوشت قهرمان لیگ دسته‌یک والیبال بانوان و تیم‌های صعود‌کننده به لیگ برتر در سالن مهران مشهد رقم بخورد؛ حتی ممکن است شاهد فینالی کاملا‌مشهدی در روز آ‌خر رقابت‌ها باشیم.
مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های دسته‌یک بانوان سال‌۹۹ از ابتدای دی با حضور ۱۵ تیم به‌صورت متمرکز برگزار شد. در دور مقدماتی ۳ گروه در شهر‌های مشهد، یزد و اصفهان رقابت کردند تا برترین‌ها راهی مرحله بعدی شوند. از گروه «الف» مسابقات، آریا‌مقام پارس مشهد با ۴ پیروزی و بدون شکست سرگروه و اشتادسازه مشهد با ۳‌پیروزی و یک شکست نایب‌قهرمان شد و هر ۲ تیم به مرحله بعد یعنی نیمه‌نهایی صعود کردند. تیم گرگان نیز از این گروه صعود کرد.
برخلاف دوره مقدماتی که مشهدی‌ها هم‌گروه بودند، در مرحله نیمه‌نهایی راه آن‌ها جدا شد و هر کدام در ۲ گروه متفاوت با ۳ رقیب در شهر‌های یزد و اصفهان رقابت کردند. در این مرحله نیز ۲ نماینده خراسانی عملکرد درخشانی داشتند و توانستند راهی مرحله نهایی شوند. آریا‌مقام پارس با یک پیروزی، یک شکست و یک بازی لغو‌شده به این مرحله رسید و تیم اشتادسازه نیز با ۲ پیروزی و یک شکست صعود کرد. به‌جز این ۲ تیم، مس رفسنجان و تیم جوانان زرتشتی یزد نیز دیگر‌حریفان مرحله نهایی هستند.

میزبانی، درست و به‌موقع

حالا در این مرحله حساس، با توجه به اینکه ۲ تیم از ۴ تیم حاضر در این مرحله آخر مشهدی هستند، فدراسیون نیز میزبانی را به هیئت خراسان رضوی داده است. از روز جمعه ۲۴‌بهمن تا یکشنبه ۲۶‌بهمن، این ۴ تیم باید با یکدیگر رقابت کنند تا تکلیف تیم قهرمان این فصل مشخص شود. قطعا ۲ تیم آریا و اشتادسازه می‌توانند از امتیاز میزبانی استفاده کنند و هر ۲ تیم تجربه بازی در سالن مهران را از مرحله نخست لیگ داشته‌اند. در هفته‌های گذشته مشهد میزبان لیگ دسته‌یک مردان والیبالیست نیز بوده است.

احتمال فینال تمام‌مشهدی

احتمال زیادی وجود دارد که در روز پایانی این رقابت‌ها ۲ تیم آریا و اشتادسازه دوباره در فینال رودررو شده باشند و فینالی شهرآوردگونه برای دختران والیبالی به‌ارمغان بیاورند. این بهترین حالت ممکن جهت پایان این فصل برای خراسانی‌هاست؛ زیرا سال آینده نیز ۲ سهمیه لیگ‌برتری خواهند داشت و پس از سال‌ها مشهدی‌ها رنگ لیگ برتر والیبال را می‌بینند.
تیم اشتادسازه گفته است تنها ۲ بازیکن غیرمشهدی دارد و با بازیکنان بومی توانسته است تا این مرحله صعود کند. سمیه پازش، مسئول کمیته آموزش هیئت والیبال استان و یکی از مربیان بین‌المللی مشهد، اشتادسازه را هدایت می‌کند. این تیم تا‌به‌حال از ۲ تیم مس رفسنجان و آریا‌مقام شکست خورده است و برای نخستین‌بار برابر جوانان زرتشتی به میدان خواهد رفت.
آریا‌مقام مشهد، اما بیشترین تعداد بازیکن غیربومی را در بین تیم‌های همشهری در اختیار داشت. آن‌ها از ۷ بازیکن غیربومی و البته باتجربه در مرحله قبل استفاده کردند. فرشته رسول‌زاده، مربی بین‌المللی والیبال بانوان مشهد، که مسئول کمیته مربیان هیئت استان نیز هست، هدایت تیم آریامقام را برعهده دارد. آن‌ها مغلوب تیم جوانان زرتشتی شده‌اند؛ اما اشتادسازه را شکست داده‌اند و برای نخستین‌بار باید مقابل مس رفسنجان به میدان بروند.
در مرحله اول مشهد ۴ نماینده داشت، اما در همین گام نخست، ابومسلم شهر‌بهشت مشهد با یک برد و ۳ باخت چهارم شد. تیم استعداد‌پویا مشهد با بازیکنان نوجوان خود بدون کسب پیروزی، با ۴ شکست در انتهای‌جدول قرار گرفت که در‌نهایت این ۲ تیم از دور مسابقات حذف شدند.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi