خبرهای ویژه

» اجتماعی » مجوزی برای ممانعت از ورود مردم به طرقبه شاندیز نداریم .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۱:۲۵

 کد خبر: 12891
 116 بازدید

فرماندار طرقبه شاندیز

مجوزی برای ممانعت از ورود مردم به طرقبه شاندیز نداریم .

مسئله نگران کننده‌ای که طی هفته‌های اخیر وجود داشته است و نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد، ترافیک بسیار سنگینی است که طی روز‌های آخر هفته و در مسیر ییلاقات به چشم می‌خورد؛ ترافیکی که با تردد انبوه خودرو‌ها از سمت مشهد به طرف طرقبه شاندیز در جریان است و عجیب اینکه در جریان تفرج آخر هفته، اگر سری به ییلاقات بزنیم، حتی از کمترین میزان فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌ها هم خبری نیست. این شیوه رفتاری عجیب به گونه‌ای است که انگار کرونا در روز‌های آخر هفته، در ییلاقات و در تفرجگاه‌هایی از این دست اصلا حضور ندارد و شهروندانی که طرف دار این گونه تفریح‌ها هستند هم اعتقادی به کرونا ندارند.

تعطیلی پارک‌ها و ظرفیت ۵۰ درصدی رستوران‌ها

برای اطلاع از اینکه آیا از ورود مسافران و گردشگران در روز‌های پایانی هفته به شهرستان طرقبه شاندیز ممانعت می‌شود یا خیر، سراغ فرماندار این شهرستان می‌رویم. سیدحسن حسینی در واکنش به افزایش ورود خودرو‌ها به این شهرستان در روز‌های پایانی هفته می‌گوید: با وجود ترافیک در محور‌های ورودی به ییلاقات طرقبه-شاندیز رستوران‌های فعال در این شهرستان با حداقل ظرفیت به فعالیت می‌پردازند.
وی می‌افزاید: افراد ترجیح می‌دهند در باغ‌ها و فضای طبیعی اتراق کنند و کمتر به رستوران‌های این منطقه مراجعه می‌کنند.
وی با بیان اینکه همه تجمعات از قبیل نمازجمعه در این منطقه لغو شده است ادامه می‌دهد: طرقبه و شاندیز از نظر ابتلا به کرونا در وضعیت مشابه با شهر مشهد قرار دارد؛ به همین دلیل پارک‌های موجود در شهر طرقبه و شاندیز تعطیل است و افراد اجازه ورود به این مکان‌ها را ندارند.

برای ممانعت از ورود مجوز نداریم

وی با اعلام اینکه برنامه و مجوزی برای ایجاد محدودیت یا ممانعت از ورود مردم به ییلاقات نداریم می‌گوید: بااین حال گشت‌های امربه معروف، بسیج و نیروی انتظامی در روز‌های تعطیل فعال شده است تا در صورت بی توجهی به فاصله گذاری اجتماعی و استفاده نکردن از ماسک تذکر‌های لازم داده شود.
فرماندار طرقبه-شاندیز تأکید می‌کند: تالار‌های عروسی در این شهرستان تعطیل اند و در رستوران‌های مسقف حداکثر ظرفیت پذیرش ۵۰ درصد است که حضور بیشتر از این تعداد تخلف محسوب می‌شود.

پلمب ۲۰ واحد متخلف

حسینی با اشاره به پلمب موقت بیش از ۲۰ واحد متخلف از ابتدای شیوع کرونا می‌افزاید: بی شک اگر تخلفی صورت گیرد، بهداشت نظارت لازم را خواهد داشت و درصورتی که واحد‌ها از پروتکل‌ها ابلاغی تمکین نکنند با ورود دادستانی و گزارش بهداشت مجموعه خاطی پلمب می‌شود.
وی ادامه می‌دهد: با توجه به شرایط کرونا، شهروندان حرکت به سمت تفرجگاه‌ها را به زمان دیگری موکول کنند و در صورت ورود به این منطقه فاصله اجتماعی را رعایت کنند.
با این اوصاف و با وجود تمام تمهیداتی که فرماندار شهرستان طرقبه شاندیز از آن یاد می‌کند، نمی‌توان تمام مشکلات افزایش احتمالی شیوع کرونا را به جریان برنامه ریزی‌های موجود و تصمیمات مسئولان مرتبط دانست، به ویژه اینکه هیچ مانعی برای حضور نیافتن گردشگران در روز‌های پایانی هفته در مناطق یادشده وجود ندارد و هیچ احساس مسئولیتی از سوی مردم نیز در قبال این مسئله احساس نمی‌شود.

.

.منبع: شهرآرا

.

.

.

.

.

.

.

.

.انتهای خبر/


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , گردشگری
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi