خبرهای ویژه

» ورزشی » فدراسیون اسکیت در پی افزایش تعداد مربیان بین المللی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۳۱

 کد خبر: 14239
 40 بازدید

فدراسیون اسکیت در پی افزایش تعداد مربیان بین المللی

نایب رئیس فدراسیون اسکیت: سعی داریم با رایزنی‌های مربوطه تعداد حضور مربیان فعال و مستعدمان را در دوره‌های آموزشی بین المللی افزایش دهیم.

فدراسیون اسکیت در پی افزایش تعداد مربیان بین المللی

مریم وفاخواه افزود: یکسان سازی دوره‌های آموزشی، بالا بردن سطح کیفی دوره ها، مشخص کردن سرفصل‌های مربیگری و داوری در رشته‌های تحت پوشش، ایجاد فایل جامع برای شناسایی مربیان و داوران فعال، ارتباط بیشتر با کمیته‌های آسیایی و جهانی، برگزاری کلاس‌های آموزشی اسکیت با حضور مدرسین برتر دنیا، رایزنی برای حضور مربیان برتر کشور در دوره‌های بین المللی و حمایت از نویسندگان و پژوهشگران در زمینه اسکیت از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های کمیته آموزش فدراسیون اسکیت است.

 هدف مان آموزش و بهسازی است 

وی گفت: با توجه به این که آموزش و بهسازی منابع انسانی یکی از اهداف راهبردی در هر سازمانی محسوب می‌شود، بنابراین اجرای این هدف هم از اصلی‌ترین وظایف کمیته آموزش فدراسیون اسکیت است.
نایب رئیس کمیته آموزش فدراسیون اسکیت افزود: با توجه به اهمیت جایگاه آموزش در تحقق اهداف فدراسیون، کمیته آموزش به صورت هماهنگ، با داشتن اهداف و شرح وظایف روشن فعالیت‌های آموزشی خود را مطابق با تقویم ورزشی فدراسیون براساس استاندارد‌های بین المللی در قالب هدف گذاری، نیازسنجی آموزشی، طراحی، برنامه ریزی، اجرا و در نهایت ارزشیابی و پایش این فرایند تا به حال پیش برده است.

 فعالیت‌هایمان زیرساختی است 

وفاخواه گفت: براساس ارزیابی‌های به عمل آمده این کمیته از سال ۹۶ تاکنون در بخش فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و زیرساخت‌های آموزشی رشد بسیار چشم گیری را داشته است.
رئیس کمیته آموزش فدراسیون اسکیت افزود: راه اندازی سامانه ثبت نام اینترنتی دوره‌های آموزشی، تشکیل بانک اطلاعاتی مربیان و داوران بر روی سایت فدراسیون، برگزاری آزمون‌های مدرسی داوری و مربیگری در رشته‌های تحت پوشش، راه اندازی سامانه غیرحضوری برگزاری دوره‌های مجازی و برخط، تمدید گواهینامه‌ها از طریق بارگزاری در سایت فدراسیون، یکسان سازی آموزش‌ها برای مدرسین دوره‌های عملی، استفاده از مدرسین بین المللی به منظور دوره‌های آموزشی از جمله فعالیت‌های زیر ساختی انجام شده در این کمیته است.

 مقام برتر را از وزارت ورزش گرفتیم 

وفاخواه در خصوص رتبه کمیته آموزش فدراسیون در جمع فدراسیون‌ها نیز گفت: در این بخش توانستیم مقام برتر را در بین فدراسیون‌های ورزشی از سوی دفتر آموزش‌های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان کسب کنیم چرا که در طول چهار سال گذشته حدود ۴۵۰۰ مربی، ۳۲۰۰ داور و ۴۰ مدرس در دوره‌های مربیگری عمومی و داوری شرکت کرده اند، همچنین در بخش پژوهش، چاپ کتب مختلف و همکاری با فعالین حوزه‌های دانشگاهی همکاری خوبی داشتیم.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi