خبرهای ویژه

» اجتماعی » طرقبه و شاندیز«شهرهای پمپاژ آب در خراسان رضوی»

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۹:۰۲

 کد خبر: 11891
 157 بازدید

طرقبه و شاندیز«شهرهای پمپاژ آب در خراسان رضوی»

مدیر امور آب و فاضلاب طرقبه شاندیز با اشاره به فعالیت ۱۳ ایستگاه پمپاژ در شهرستان گفت: این دو منطقه گردشگری در استان خراسان رضوی به شهرهای پمپاژمعروف شده اند. به گزارش پاتوق شهروندی ، علی اصغر پاکروان افزود: توسعه شاندیز و طرقبه و شرایط توپوگرافی و افزایش ساخت و سازها، نیاز به ایجاد ایستگاه […]

مدیر امور آب و فاضلاب طرقبه شاندیز با اشاره به فعالیت ۱۳ ایستگاه پمپاژ در شهرستان گفت: این دو منطقه گردشگری در استان خراسان رضوی به شهرهای پمپاژمعروف شده اند.
به گزارش پاتوق شهروندی ، علی اصغر پاکروان افزود: توسعه شاندیز و طرقبه و شرایط توپوگرافی و افزایش ساخت و سازها، نیاز به ایجاد ایستگاه های پمپاژ را دو چندان ساخته ودر نتیجه هزینه تامین آب از ۱۸حلقه چاه و سه رشته قنات و چشمه و انتقال ۲۷۲لیترآب برثانیه از طریق ۸۶کیلومترخط لوله و ۲۵۰کیلومتر شبکه توزیع برای ۱۵هزار مشترک ساکن و غیر ساکن در مناطق مختلف شهرستان را بالا برده است.
وی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح های مختلف در شهرستان از جمله مدیریت توزیع و فشار، مهندسی مجدد چاه ها، نصب الکتروپمپ های جدید، بازسازی شبکه توزیع ، جمع آوری ۳۰۰ انشعاب غیر مجاز، کاهش هدر رفت آب به ۳۷درصد و تغییر خط انتقال از ۳۵۰به ۶۰۰میلی متر علاوه بر خاموش کردن یک حلقه چاه آن هم در پیک مصرف ، صرفه جویی مناسبی درمصرف انرژی عاید امور کرده و این درحالی است که در روزهای تعطیل تا ۲۰۰هزار دستگاه خودروی زائران داخلی و خارجی و گردشگر وارد شهرهای طرقبه شاندیز می شود.
پاکروان همچنین با بیان این که در سال جاری ۲۰۰میلیارد ریال پروژه آبرسانی برای شهرهای طرقبه و شاندیز تعریف شده است از اصلاح هزار متر شبکه توزیع و نوسازی ۱۰۰ انشعاب آب در این شهرها طی چهار ماه سال ۹۸ خبرداد.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , طرقبه
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi