خبرهای ویژه

» اجتماعی » طرقبه شاندیز بیشترین شمار غرق‌شدگان خراسانی را پس از مشهد دارد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۳:۰۲

 کد خبر: 12922
 114 بازدید

فرماندار طرقبه شاندیز خبر داد

طرقبه شاندیز بیشترین شمار غرق‌شدگان خراسانی را پس از مشهد دارد

فرماندار طرقبه‌ شاندیز گفت: هفت مورد فوت ناشی از غرق‌شدگی ظرف چهار ماه نخست امسال در این شهرستان رخ داده که بیشترین تعداد موارد مرگ بخاطر غرق در خراسان رضوی پس از مشهد است.

به گزارش پاتوق شهروندی به نقل ازایرنا سید حسن حسینی افزود: این غرق شدگیها در استخر، بند گلستان و رودخانه بوده است که جای نگرانی دارد.

وی با اشاره به مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان طرقبه شاندیز برای کاهش آمار غرق شدگان ادامه داد: سه تن از این فوت شدگان بومی شهرستان نیستند و ضرورت دارد بر اساس کار کارشناسی صورت گرفته و تحلیل رفتاری این اتفاق مصوباتی اخذ شود تا در کاهش این آمار برای سالیان پیش رو موثر واقع شود.  

فرماندار شهرستان طرقبه شاندیز گفت: در بررسی‌های به عمل آمده و نظر به مطالعات صورت گرفته مشخص شد که ضرورت دارد قوانین سخت گیرانه تری در حوزه ساختمان و یا متولیان برخی مراکز با ریسک بالا پیشنهاد و یا اجرایی شود.

حسینی افزود: در مجموعه مدیران دغدغه‌مندی لازم برای فراهم آوردن زمینه یک زندگی ایمن و بی دغدغه برای شهروندان وجود دارد و نیل به این مهم نیازمند همراهی و هم افزایی عمومی در زمینه‌های مختلف از سوی مردم با مسوولان است که امیدواریم بیش از پیش در بستر تداوم آن به اهداف اجتماعی نظام و دولت در حوزه رفاه عمومی نائل آییم.

پیش از این مدیر کل پزشکی قانونی استان خراسان رضوی گفته بود: طی چهار ماه نخست سال جاری ۲۱ تن در استان خراسان رضوی غرق شده اند.

دکتر آریا حجازی افزود: این تعداد شامل ۱۹ مرد و ۲ زن در کل استان است.

وی ادامه داد: در طول مدت مشابه سال گذشته این تعداد در استان ۲۵ نفر شامل ۲۲ مرد و ۳ زن بود.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

انتهای خبر/


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , سلامت
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi