خبرهای ویژه

» ورزشی » طارمی بالاتر از سوارز و موراتا!| درخشش ستاره بوشهری در اروپا

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۳:۴۴

 کد خبر: 15389
 19 بازدید

طارمی بالاتر از سوارز و موراتا!| درخشش ستاره بوشهری در اروپا

مهاجم ایرانی پورتو تأثیرگذارترین بازیکن تازه‌وارد فوتبال اروپا شد.

طارمی بالاتر از سوارز و موراتا!| درخشش ستاره بوشهری در اروپا

به گزارش پاتوق شهروندی، یک سایت پرتغالی مدعی شد هیچ بازیکنی در ۶ لیگ برتر اروپا که این فصل به تیم جدیدی رفته‌اند، به‌اندازه مهدی تأثیرگذار نبوده است. به گزارش سایت «noticiasaominuto» در گزارشی به بررسی عملکرد مهدی طارمی پرداخت و او را تأثیرگذارترین بازیکن جدید این فصل از فوتبال اروپا معرفی کرده است. این سایت با بررسی عملکرد بهترین مهاجمان و بازیکنان ۶ لیگ فوتبال اروپا (فرانسه، پرتغال، اسپانیا، ایتالیا، انگلیس و آلمان) و با آمار، ثابت کرده طارمی بالاتر از هر بازیکن جدید دیگری از لحاظ تأثیرگذاری ظاهر شده است.

این سایت پرتغالی نوشت: مهاجم ایرانی با ۱۵ گل و ۹ پاس گل در رأس فوتبال اروپا‌ست. این بازیکن عملکرد بی‌عیب‌و‌نقصی داشته است و هیچ‌کس در BIG ۶ (۶ لیگ برتر اروپا) چنین‌تأثیری نداشته است. طارمی در ۳۲ بازی لیگ پرتغال، ۱۵ گل زده و ۹ پاس گل داده است. این ارقام طارمی را در رأس فوتبال اروپا قرار می‌دهد. هیچ بازیکنی در پرتغال، اسپانیا، فرانسه، انگلیس، ایتالیا و حتی آلمان موفق به تأثیرگذاری تا‌این‌حد در ورود به یک باشگاه جدید نشده است.

در سراسر اروپا اسامی بزرگی وجود دارد که در این اطلاعات آماری در سطح طارمی نیستند. به‌عنوان مثال، لوئیس سوارز پس از مدت‌ها حضور در بارسلونا، در تابستان به اتلتیکو‌مادرید رفت و در ۲ بازی مانده به پایان لیگ، ۱۹ گل و ۳ پاس گل داشته است. در لیگ برتر انگلیس مثال دیگری موجود است. تیمو ورنر (چلسی) بازیکن جدیدی است که ۶ گل و ۱۱ پاس گل ثبت کرده است. در ایتالیا، آلوارو موراتا (یوونتوس) با ۹ گل و ۱۰ پاس گل، بهترین عملکرد را در سری‌آ داشته است. در آلمان، ماکس کروزه از یونیون برلین بهترین رکورد را با ۱۰ گل و ۵ پاس گل دارد. جالب اینجاست که در لیگ فرانسه کوین فولاند با ۱۶ گل و ۸ پاس گل نزدیک به طارمی است؛ اما ۵۶۲‌دقیقه بیشتر از مهاجم پورتو بازی کرده است.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi