خبرهای ویژه

» اخبار » سریعترین دختر ایران بین برترین های جهان!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۵:۱۵

 کد خبر: 12599
 200 بازدید

سریعترین دختر ایران بین برترین های جهان!

به گزارش “پاتوق شهروندی”، فرزانه فصیحی که سال گذشته به عنوان اولین لژیونر دوومیدانی ایران در باشگاه پارتیزان بلگراد فعالیت کند، در چند ماه حضورش در کشور صربستان چند بار رکورد دوی ۶۰ متر ایران را جابجا کرد. سریعترین دختر ایران که رکورد ورودی مسابقات جهانی داخل سالن را برای اولین بار به دست آورد، […]

به گزارش “پاتوق شهروندی”، فرزانه فصیحی که سال گذشته به عنوان اولین لژیونر دوومیدانی ایران در باشگاه پارتیزان بلگراد فعالیت کند، در چند ماه حضورش در کشور صربستان چند بار رکورد دوی ۶۰ متر ایران را جابجا کرد.


سریعترین دختر ایران که رکورد ورودی مسابقات جهانی داخل سالن را برای اولین بار به دست آورد، آخرین بار رکورد ۷.۲۵ ثانیه را به نام خود ثبت کرد تا این زمان بهترین رکوردی باشد که تاکنون توانسته ۶۰ متر را در آن طی کند.


سایت VOCAL MEDIA لیستی از برترین رکوردهای سریعترین زنان دونده جهان در سال ۲۰۲۰ منتشر کرده که نام فرزانه فصیحی نیز در این لیست دیده می شود. 


در صدر این لیست ۲ دونده از کشور آمریکا به نام های “میکیا بریسکو” و “جاویانه اولیویر” دیده می شوند که رکورد رویایی ۷.۰۴ ثانیه را به نام خود ثبت کردند. 


سایر دوندگان که اکثر از کشورهای آفریقایی و آمریکایی هستند، رکوردهایی بالاتر از ۷.۱۰ ثانیه دارند.


کمی که بالاتر می رویم، به نام فرزانه فصیحی نیز برمی خوریم که در کنار چند دونده دیگر توانسته رکورد ۷.۲۵ ثانیه را به نام خود ثبت کند و بین ۵۰ دونده سریع جهان در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است.


فرزانه فصیحی که برای اولین بار به عنوان یک دونده زن ایرانی در لیست برترین های جهان قرار گرفته، برای المپیک توکیو استارت زده و می خواهد بعد از کسب ورودی مسابقات جهانی داخل سالن، به رکورد ورودی المپیک توکیو در ماده صد متر هم دست پیدا کند.

گردآوری: بخش ورزشی پاتوق شهروندی


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi