خبرهای ویژه

» اخبار » سرمربی والیبال نشسته بانوان مشهد: بهای جوان‌گرایی را پرداختیم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۲:۳۰

 کد خبر: 14015
 42 بازدید

سرمربی والیبال نشسته بانوان مشهد: بهای جوان‌گرایی را پرداختیم

سرمربی تیم والیبال‌نشسته بانوان مشهد پس از پایان دور اول لیگ برتر گفت: جوانگرایی هزینه دارد و بهای آن را پرداختیم.

سرمربی والیبال نشسته بانوان مشهد: بهای جوان‌گرایی را پرداختیم

پاتوق شهروندی؛ سرمربی باتجربه بانوان والیبال‌نشسته در لیگ برتر از تیمش در فصل جدید به‌عنوان یک تیم خاص نام می‌برد و با‌وجود کسب عنوان چهارم بین ۴ تیم مرحله نخست، از عملکرد بازیکنان جوان و جویای‌نامش رضایت دارد.
تیم مشهد امسال برخلاف دوره‌های گذشته که همیشه مدعی قهرمانی بود و روی سکو می‌رفت، امسال اوضاع متفاوتی دارد و ملی‌پوشان تیم خود را در اختیار ندارد. ۲ نفر از این بازیکنان با‌تجربه همچون معصومه زارعی به تیم ذوب‌آهن رفته‌اند و یکی دیگر از ملی‌پوشان به‌دلیل گذراندن دوران بارداری امسال به میدان نرفته است. باغبانیان هم تصمیم گرفته است با استعداد‌ها و بازیکنان نوجوان و جوان خود امسال در لیگ شرکت کند و به‌همین‌خاطر از سکونشینی مشهدی‌ها در این دور خبری نیست.

رضایت رضایی از دختران والیبالیست مشهد

پروانه باغبانیان، مربی باتجربه والیبال‌نشسته مشهد، که سال‌ها در کنار تیم ملی بوده، هرسال تیمی راهی مسابقات می‌کرد که یک پای فینال بود؛ اما سکونشینی تنهاهدف او نبود و در سال‌های اخیر با‌وجود چهره‌های شاخص و مطرح استان، شروع به شناخت استعداد‌های جدید و تربیت نسل بعدی ملی‌پوشان کرد.   او درباره ترکیب تیمش در فصل جدید اظهار کرد: امسال تیم ما خاص بود. با‌وجود کارنامه درخشانی که تیم مشهد در سال‌های گذشته داشته است، امسال شرایط به‌شکلی ایجاد شد تا تصمیم بگیریم به جوان‌تر‌ها میدان بدهیم. با‌وجود اینکه در پایان مرحله اول چهارم شدیم، از نظر خودمان عملکرد بچه‌ها رضایت‌بخش بود. هادی رضایی که بهترین استاد این رشته است، از نزدیک بازی بچه‌ها را دید و همین موضوع را تأیید کرد؛ و تصریح کرد: به‌هر‌حال هر چیزی بهایی دارد و بهای جوان‌گرایی نیز از‌دست‌دادن سکو است.   با‌وجود‌این امیدوار‌یم در ادامه مسابقات، تمرینات بیشتر باعث بهبود نتایج شود و بتوانیم جایگاه تیم مشهد را ارتقا بخشیم؛ البته باید بگویم تیم ما اصلا زنگ‌تفریح حریفان نبود و حتی مقابل تیم دوم جدول ۳‌بر‌۲ و با اختلاف کم بازی را واگذار کردیم. مسابقات نسبت به دوره‌های گذشته از کیفیت پایینی برخوردار بود. دلیل آن را نیز همه می‌دانیم و تیم‌ها به‌دلیل نداشتن تمرین کافی نتوانستند نمایش قابل‌قبول و دلخواهی را به نمایش بگذارند.

پای ابومسلمی در کار نیست!

سرمربی تیم والیبال‌نشسته ابومسلم شهر‌بهشت درباره حمایت باشگاه ابومسلم از این تیم خاطرنشان کرد: درباره اسپانسر تا قبل از شروع رقابت‌ها، از حمایت مالی صحبت می‌شد، اما بعد از آن خبری نشد و تمام هزینه‌ها را هیئت داد. حتی شنیده‌ام باشگاه ابومسلم شاکی شده است که چرا از اسم این باشگاه برای تیم استفاده شده است و باید ببینیم در ادامه چه اتفاقاتی رقم می‌خورد. در گذشته قول مساعد و خوبی برای حمایت از تیم جوان شهر مشهد داده بودند، اما بعد از مدتی و برخی تغییرات، گویا نظرشان تغییر کرد.
سرمربی تیم ابومسلم شهر‌بهشت درباره ترکیب بازیکنان خود گفت: ۶ نفر از بچه‌های تیم برای اولین‌بار بود که در لیگ برتر شرکت می‌کردند و جو مسابقات را می‌دیدند. چند نفر از بچه‌های جوان سال گذشته نیز در تیم بودند و از قدیمی‌تر‌ها فقط ۲ نفر در تیم حضور داشتند که حضورشان به این دلیل بود که چند بازیکن باتجربه بالا‌سر بازیکنان جوان‌تر باشد. کوچک‌ترین بازیکن ما یازده‌ساله بود و بقیه بازیکنان ما بین ۱۵ تا ۱۷‌سال بودند و فقط یک بازیکن بیست‌ساله داشتیم. بهترین اسپوکر من ۱۶‌سال دارد.

پیشنهاد تغییر ‌مسیر مسابقات

او با اشاره به زمان شروع ادامه رقابت‌ها اظهار کرد: برای شروع دور بعدی مسابقات باید ۱۴ روز از آخرین رقابت بگذرد تا اگر احیانا فردی مبتلا شده باشد، در این مرحله مشخص شود و به قرنطینه برود. احتمالا تا ۱۰ روز دیگر تاریخ مسابقات را اعلام کنند. فعلا فدراسیون این برنامه را دارد که مسابقات را متمرکز برگزار کند و تیم‌های گروه «الف» با گروه «ب» بازی داشته باشند. در این صورت تیم ما نیز ۳ بازی پیش‌رو دارد، اما من و سرمربی تیم ملی به فدراسیون پیشنهاد دادیم حالا که ۷ تیم با هم در یک شهر حضور خواهند داشت، بهتر است که بازی‌های بیشتری برگزار شود و هر تیم با ۶ تیم دیگر بازی کند.   باغبانیان افزود: این موضوع هم به تیم‌ها که تمرین کافی در یک سال اخیر نداشته‌اند و هم تیم ملی بانوان که بیش از یک‌سال است اردویی برگزار نکرده، کمک زیادی خواهد کرد. تیم‌ها هزینه می‌کنند و در این شرایط خطر سفر و حضور در مسابقات را می‌پذیرند و چه بهتر است حتی اگر یک تیمی قرار است ببازد، به‌جای ۳ بازی در ۶ بازی ببازد و در مقابل، تجربه کسب کند. این برای بازیکنان جوان‌تر بسیار ارزشمند است. باید ببینیم تصمیم نهایی فدراسیون چیست.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار , ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi