خبرهای ویژه

» اخبار » سرمربی تیم بسکتبال سینام: کاپیتان را بعلت کرونا در ترکیب نداشتیم.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۳۲

 کد خبر: 13164
 50 بازدید

سرمربی تیم بسکتبال سینام: کاپیتان را بعلت کرونا در ترکیب نداشتیم.

سینام، نماینده لیگ‌برتری بانوان مشهد، در اولین هفته حضورش، ۲ شکست سنگین را با اختلاف‌گل‌های بسیار زیاد تجربه کرد؛ نتایجی که سرمربی تیم، دلیل آن را ابتلای کاپیتان باتجربه تیم به کرونا و همچنین حضور این تیم در گروه مرگ می‌داند.

به گزارش پاتوق شهروندی، سمانه سقا پس از بازی تیمش برابر تیم‌های مهرام و نامی‌نو اصفهان و بازگشت از تهران درباره اتفاق‌هایی که در تهران رقم خورد، گفت: به‌دلیل ابتلا به کرونا، کاپیتان و یکی از بازیکنانم را در اختیار نداشتم و نتوانستم در هفته دوم از آن‌ها استفاده کنم. ۴ بازیکنم به ویروس کرونا مبتلا بودند؛ البته ۵ بازیکن بودند، اما نام یکی از آن‌ها در سامانه ثبت نشده بود. از این ۵ نفر، دو‌نفرشان هنوز خوب نشده‌اند و به این مسابقه نرسیدند.
او ادامه داد: ترکیب تیم ما جوان است و با چهار‌پنج بازیکن باتجربه در لیگ شرکت کرده‌ایم و برای همین غیبت هر کدام از این بازیکنان ممکن است به ما آسیب برساند؛ به‌ویژه دو‌بازیکنی که درگیر ویروس کرونا هستند، در پست ۵ کار می‌کنند. سه‌بازیکنی که خوب شده‌اند، به آمادگی قبل از ابتلا به ویروس کرونا نرسیده بودند و از دو‌سه روز قبل به ما اضافه شدند. ۲ نفر دیگر هم که هنوز کاملا خوب نشده‌اند که یکی کاپیتان تیم و از بهترین بازیکنانمان است.
سرمربی تیم بسکتبال بانوان سینام مشهد خاطرنشان کرد: هدف از تیم‌داری ما در این فصل، ساختن یک تیم خوب و قوی با نیرو‌های بومی برای سال آینده است و برای همین ۸ نفر از بازیکنانی که داریم، برای نخستین‌بار در لیگ بازی می‌کنند. به عبارت بهتر تا الان در لیگ شرکت نکرده‌اند.
سقا همچنین با اشاره به رقابت تیمش در گروه مرگ، گفت: در گروه سختی قرار داریم. بیشتر تیم‌ها باتجربه‌اند یا از بازیکن خارجی یا ملی‌پوش استفاده می‌کنند که این موضوع ناخودآگاه مبارزه سختی برای بازیکنان ما خواهد بود. من تفاوت مسابقه را در ۲ بازی که انجام شد، دیدم؛ بنابراین جدای از نتیجه بازی می‌خواهیم روند صعودی و بهتر‌شدن عملکرد بازیکنان را در هفته‌های بعدی ادامه دهیم.
سرمربی تیم مشهد درباره اعتراضشان در هفته نخست لیگ برتر به نظر فدراسیون و اعلام باخت فنی اظهار کرد: در هفته نخست که چند بازیکن مبتلا به ویروس کرونا داشتیم، با فدراسیون تماس گرفتیم و گفتیم ۴ نفر از ۱۱ بازیکن تیم ما به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که پاسخ دادند این ۴ نفر ۳۰‌درصد از بازیکنان تیمتان را دربرمی‌گیرند و می‌توانیم بازی نکنیم. ما هم مبنا را بر‌همین‌موضوع گذاشتیم، اما در تماس بعدی گفتند باید ۵ نفر از بازیکنانتان به ویروس کرونا مبتلا شده باشند، این درحالی بود که ۳۰‌درصد از تیم یازده‌نفری یعنی ۴ نفر از بازیکنان تیم. به‌هر‌حال باخت فنی اعلام و روحیه تیم خراب شده بود.
او اضافه کرد: از بازیکنانی که تستشان مثبت شده بود، تست کرونا گرفتیم و وقتی تست‌هایشان مثبت شد، به ما گفتند ۳۰‌درصد بازیکنان تیمتان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و لزومی به گرفتن تست از سایر بازیکنان نبود. من از مسئولان فدراسیون تشکر می‌کنم که از ما و تیم پاز حمایت کردند تا بازی‌ها معوقه در تاریخ معین برگزار شود.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi