خبرهای ویژه

» اخبار » رد پرتاب ماموریت CREW-2 در آسمان + فیلم و عکس

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۲:۲۵

 کد خبر: 15249
 13 بازدید

رد پرتاب ماموریت CREW-2 در آسمان + فیلم و عکس

روز گذشته فضانوردانی از آمریکا، ژاپن و فرانسه از پایگاه فضایی کندی در کیپ کاناورال، فلوریدا به فضا رفتند و ساکنان نواحی جنوب شرقی ایلات متحده بامداد روز گذشته به وقت محلی، منظره شگفت انگیزی از پرتاب ماموریت کرو 2 را تماشا کردند.

رد پرتاب ماموریت CREW-2 در آسمان + فیلم و عکس

به گزارش پاتوق شهروندی؛ ساکنان نواحی جنوب شرقی ایلات متحده بامداد روز گذشته به وقت محلی، منظره شگفت انگیزی از پرتاب ماموریت CREW-2 با راکت فالکن ۹ شرکت اسپیس ایکس را مشاهده کردند. در این تصاویر رد مسیر حرکت و بقایای سوخت راکت را مشاهده می‌کنید.

بقایای سوخت راکت در لایه‌های فوقانی جو به شکل کریستال‌های یخ درآمده و با انعکاس نور خورشید در آسمان سپیده دم بدین شکل مشاهده می‌شود.

با اینکه این تصاویر به نظر زیبا و رویایی می‌رسند اما بقایای سوخت راکت‌ها یکی از چالش‌های مهم در مسائل زیست محیطی هستند. با افزایش چشمگیر نرخ پرتاب‌های فضایی آلایندگی ناشی از بقایای سوخت راکت‌ها به شدت افزایش پیدا کرده و نقش به سزایی در گرمایش جهانی و ذوب شدن یخ‌های قطبی خواهند داشت. استفاده از سوخت‌های پاک با آلایندگی کمتر و تکنولوژی‌های جذب کربن از راهکارهایی است که شرکت‌های فضایی وعده آن را داده‌اند تا این پرتاب‌ها آسیب کمتری به محیط زیست وارد کنند.

روز گذشته فضانوردانی از آمریکا، ژاپن و فرانسه در ساعت ۵:۴۹ به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۴:۱۹ دقیقه به وقت تهران) از پایگاه فضایی کندی در کیپ کاناورال، فلوریدا به فضا رفتند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , تکنولوژی , علمی , فناوری , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi