خبرهای ویژه

» ورزشی » دختران بسکتبالیست خراسان در آستانه قهرمانی در لیگ دسته دوم

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۹:۲۸

 کد خبر: 14994
 10 بازدید

دختران بسکتبالیست خراسان در آستانه قهرمانی در لیگ دسته دوم

تکلیف قهرمان لیگ دسته ۲ بسکتبال بانوان امروز مشخص می‌شود.

دختران بسکتبالیست خراسان در آستانه قهرمانی در لیگ دسته دوم

پاتوق شهروندی؛ تیم خانه بسکتبال دختران نیشابور پس از صعود به لیگ‌یک کشور، برای کسب عنوان قهرمانی لیگ ۲ به میدان می‌رود.   فدراسیون بسکتبال برنامه مسابقات مرحله نهایی لیگ دسته ۲ بسکتبال بانوان را اعلام کرد و قرار است ۴ تیم برتر برای رده‌بندی و فینال روز‌های شنبه و یکشنبه ۲۱ و ۲۲‌فروردین با یکدیگر رقابت کنند. در این مرحله ذوب‌آهن اصفهان میزبان رقابت‌هاست. روز شنبه خانه بسکتبال نهاوند و اکسیژن اراک از ساعت‌۱۰ برای مشخص‌شدن رده‌های سوم و چهارم به‌مصاف هم می‌روند. در بازی بعدی از ساعت‌۱۲:۳۰ خانه بسکتبال نیشابور برابر ذوب‌آهن اصفهان، میزبان بازی‌ها، صف‌آرایی می‌کند.
بعد از این دیدارها، همه‌چیز به بازی‌های روز یکشنبه بستگی دارد، دوباره نهاوند و اکسیژن اراک با یکدیگر دیدار می‌کنند تا تیم سوم مشخص شود و نماینده خراسان نیز مقابل ذوبی‌ها به میدان می‌رود تا تکلیف قهرمان مشخص شود. در صورت نیاز و تساوی تیم‌ها دیدار سوم روز دوشنبه ۲۳‌فروردین برگزار می‌شود. دختران نیشابوری تا‌به‌الان مقابل هیچ تیمی شکست نخورده‌اند و فقط به‌دلیل حضور‌نیافتن در یک دیدار، باخت فنی به نام آن‌ها ثبت شده است. باید دید رقابت دختران خراسانی و اصفهانی که رقابتی همیشگی بوده است، این‌بار به سود کدام استان به پایان می‌رسد.

سکوت صعود در هیاهوی آخر سال

در روز‌های پایانی سال‌۹۹، دیدار‌های نیمه‌نهایی لیگ بازهم به میزبانی ذوب‌آهن پیگیری شد. در آن مرحله، ۴ تیم راه‌یافته در ۲ روز با یکدیگر رقابت کردند. این‌بار خانه بسکتبال نهاوند حریف دختران نیشابوری بود که در دو‌دیداری که این ۲ تیم با یکدیگر داشتند، خراسانی‌ها یک‌بار با نتیجه ۶۱ بر ۵۸ و بار دیگر ۵۹‌بر‌۵۰ نهاوند را شکست دادند و راهی فینال شدند. در سوی دیگر جدول، ذوب‌آهن اصفهان با اکسیژن اراک رقابت کرد که اصفهانی‌ها نیز ۵۶‌بر‌۵۱ و ۵۰‌بر‌۳۶ اراک را از پیش‌رو برداشتند و به فینال رسیدند. به‌این‌ترتیب مشخص شد که خانه بسکتبال نیشابور و ذوب‌آهن اصفهان به لیگ دسته‌یک بانوان کشور صعود کردند و باید در دیدار‌های فینال مقابل هم صف‌آرایی کنند. این اتفاقی شیرین برای یک تیم شهرستانی بود که توانست با اقتدار به دسته بالاتر صعود کند؛ اما این خبر در هیاهوی شروع سال جدید گم شد.

حذف مشهد و صعود نیشابور

امسال خراسان رضوی با ۲ نماینده در لیگ دسته ۲ بسکتبال بانوان حضور داشت. تیم مولتی‌کافه مشهد و نیشابور، هر ۲ تیم استان، موفق شدند مرحله رفت‌و‌برگشت را پشت‌سر بگذارند و به مرحله پلی‌آف صعود کنند؛ اما در مرحله پلی‌آف تیم بسکتبال دختران مشهد با نام مولتی‌کافه با نتیجه بسیار نزدیک، امتیاز را به حریف تهرانی خود واگذار کرد و از صعود به مرحله بعدی بازماند و از مسابقات حذف شد.
در ابتدای لیگ تیم خانه بسکتبال نیشابور در گروه‌۴، ۳ دیدار داشت. این دیدار‌ها به میزبانی تیم‌های پاسارگاد و عقاب تهران برگزار شد که تیم خانه بسکتبال نیشابور ۹۰‌بر‌۴۴ پاسارگاد تهران را شکست داد. نماینده نیشابور در دیدار دوم ۸۶‌بر‌۵۰ عقاب تهران را نیز پشت‌سر گذاشت. نیشابوری‌ها در سومین بازی خود برابر کاظمی رشت حاضر نشدند و ۲۰‌بر‌۰ باخت فنی خوردند؛ اما با‌این‌حال موفق شدند به پلی‌آف صعود کنند. در این مرحله نیز خراسانی‌ها ۸۷‌بر‌۴۵ نایریکای همدان را شکست دادند. در بازی دوم نیز خانه بسکتبال نیشابور ۸۶‌بر‌۴۱ دوباره از سد نایریکای همدان گذشت.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi