خبرهای ویژه

» اخبار » حضور ۲ بانوی مشهدی در تیم منتخب دوومیدانی ایران

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۵۴

 کد خبر: 15338
 11 بازدید

حضور ۲ بانوی مشهدی در تیم منتخب دوومیدانی ایران

کاروان ۱۹ نفری ایران در حالی راهی مسابقات بین‌المللی ترکیه شد که دو ورزشکار مشهدی در ترکیب این تیم قرار دارند.

حضور ۲ بانوی مشهدی در تیم منتخب دوومیدانی ایران

پاتوق شهروندی؛ ۲ بانوی مشهدی همراه با تیم منتخب دوومیدانی ایران راهی ترکیه شدند.
امروز و فردا رقابت‌های دوومیدانی بین‌المللی به‌میزبانی کشور ترکیه در شهر مرسین این کشور پیگیری می‌شود و ایران نیز کاروان خود را در ۲ بخش مردان و زنان، بامداد روز جمعه راهی این مسابقات کرد. دراین‌میان، فدراسیون از این ترکیب به‌عنوان تیم منتخب دوومیدانی ایران نام برده است، نه تیم‌ملی!
نسبت اعزام بانوان به آقایان حدود ۴ برابر است؛ ۳ دختر دوومیدانی‌کار در مقابل ۱۳ ورزشکار مرد در این رقابت‌ها به میدان می‌روند. ریحانه مبینی، مهسا میرزا طبیبی و فائزه آشورپور در بخش زنان، همچنین حمیدرضا کیا، حسین رسولی، پژمان یارولی، همایون همتی، امید امیریان، مهدی پیرجهان، محمدرضا طیبی، شاهین مهردلان، صادق صمیمی، سجاد هاشمی، جلیل ناصری، کیوان قنبرزاده و رضا مقدم در بخش مردان، ورزشکاران اعزامی ایران به ترکیه هستند.
به‌جز این چهره‌ها، هما بیگی، اورنگ مستقیم و عباس فتحی به‌عنوان کادر فنی، تیم ایران را همراهی می‌کنند. هما بیگی، نایب‌رئیس بانوان هیئت دوومیدانی خراسان‌رضوی و چهره مطرح و فعال در دوومیدانی استان، که به شناسایی استعداد‌های مشهد و خراسان کمک شایانی کرده، حالا در کادر فنی تیم ایران قرار گرفته است.
هر ۳ دختر حاضر در این مسابقات چهره‌هایی هستند که ماه گذشته در جام امام‌رضا (ع) موفق به رکوردشکنی و برای بالابردن تجربه راهی میدان بزرگ‌تری شدند. فائزه آشورپور، ورزشکار تیم خراسان‌رضوی، در این مسابقات توانست در ماده ۱۰۰ متر بامانع رکورد قبلی این ماده را که در دست الناز کمپانی بود، ارتقا دهد. او این مسافت را با زمان ۱۳ ثانیه و ۹۹ صدم ثانیه طی کرد. درواقع او اولین دختر ایرانی است که ۱۰۰ متر بامانع را زیر ۱۴ ثانیه دویده است.
در ماده پرش طول نیز ریحانه مبینی، ورزشکار اصفهانی، در همان مسابقات رکورد ملی را که در اختیار خودش بود، ارتقا داد. مبینی ۶ متر و ۲۶ سانتی‌متر پرید و رکورد کشور را جابه‌جا کرد. پیش از این او ۶ متر و ۱۷ سانتی‌متر پریده بود.
مهسا میرزاطبیبی نیز قهرمان بی‌رقیب پرش بانیزه در ایران است و در همه مسابقات ۲ سال گذشته بدون رقیب نزدیک موفق شده است روی سکوی نخست قرار بگیرد. به‌طبع رکورد کشور نیز در دستان اوست و هر بار سعی می‌کند رکورد خود را ارتقا دهد. در آخرین رقابت، او از ۳ متر و ۸۰ سانتی‌متر، توانست ۳ متر و ۹۰ سانتی‌متر بپرد.
این دختران ورزشکار برای پیشرفت به حضور در رقابت‌های بین‌المللی نیاز دارند تا با رقبایی در سطح خود، البته بالاتر رقابت کنند تا شاید در سال‌های آینده شاهد مدال‌آوری دختران ایرانی در رقابت‌های بین‌المللی این رشته باشیم. دختران ملی‌پوش ایرانی شانس خوبی برای حضور و موفقیت در بازی‌های آسیایی پیش رو دارند. رقابت‌های بین‌المللی دوومیدانی ترکیه در روز‌های ۱۱ و ۱۲اردیبهشت برگزار می‌شود.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi