خبرهای ویژه

» اخبار » تغییر نام بولوار حسن‌آباد به نام «ایرج یزدان بخش»

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۵:۰۹

 کد خبر: 12796
 173 بازدید

جاده حسن آباد پس از سالهای تغییر نام پیدا می کند

تغییر نام بولوار حسن‌آباد به نام «ایرج یزدان بخش»

ناهید فربد نیا رئیس اداره نامگذاری معابر و تابلو نویسی شهرداری مشهد از نامگذاری بولوار حسن آباد به نام ایرج یزدان بخش خبر داد.

به گزارش پاتوق شهروندی به نقل از شهرآرا نیوز ، وی با بیان این خبر اظهار کرد: براساس مصوبه ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری در صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد، قرار بر این شد که بولوار حسن آباد به نام ایرج یزدان بخش نامگذاری شود.
وی افزود: این جاده شاهراه ارتباطی بزرگراه آزادی به سمت شهرک صنعتی توس است که در سال جاری بهسازی شده و طول آن دو هزار و ۲۰۰ متر است.
رئیس اداره نامگذاری معابر و تابلو نویسی شهرداری مشهد در خصوص علت نامگذاری این معبر به نام ایرج یزدان بخش بیان کرد: ایرج یزدان بخش از کارآفرینان و بزرگ مردان صنعت خراسان رضوی و کشور بوده است.

رئیس اداره نامگذاری معابر و تابلو نویسی شهرداری مشهد بیان کرد: ایشان بنیانگذار گروه پارت لاستیک بوده اند. وی متولد ۱۳۱۹ در شهر نیشابور بوده و حدود ۲۰ سال در سمت کارشناس، مدیر کل و معاون مرکز آمار خدمت کرده است و بعد از بازنشستگی فعالیت خود را در بخش خصوصی آغاز کرده است، این شرکت در حال حاضر باعث اشتغال بیش از ۲۰۰۰ نفر گردیده است.
فربد نیا خاطرنشان کرد: ساخت سردیس این شخصیت بزرگ خراسان رضوی در دستور کار سازمان اجتماعی و فرهنگی است که پس از اتمام ساخت، از سردیس و تابلو بولوار ایرج یزدان بخش رونمایی می‌شود.

لازم به ذکر است؛ ایرج یزدان‌بخش در اسفندماه ۱۳۱۹ در نیشابور به دنیا آمد و در چهارده‌سالگی به تهران رفت. او در بیست‌سالگی وارد سازمان برنامه و بودجه شد و سمت‌های مختلفی از کارمندی تا مدیرکلی استان خراسان رضوی را تجربه کرد. او در سیزدهم فروردین ماه سال جاری بعد از تحمل ماه‌ها بیماری به دیار حق شتافت.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

انتهای خبر/


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار , شهرداری
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi