خبرهای ویژه

» اجتماعی » تاکنون ۷۷۰ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در بیمارستان دکتر شریعتی طرقبه بستری شده‌اند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۲:۰۷

 کد خبر: 12632
 244 بازدید

حسینعلی زاده، رئیس بیمارستان دکتر شریعتی طرقبه خبر داد

تاکنون ۷۷۰ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در بیمارستان دکتر شریعتی طرقبه بستری شده‌اند

از ابتدای شیوع ویروس کووید-۱۹ تاکنون ۷۷۰ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در این مرکز درمانی پذیرش و بستری شدند که اغلب این بیماران با بهبودی کامل یا نسبی به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

به گزارش پاتوق شهروندی به نقل دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکترحسینعلی زاده، با بیان اینکه بیمارستان شریعتی به عنوان نخستین مرکز درمانی برای پذیرش بیماران مبتلا یا مشکوک به کووید-۱۹ انتخاب شد و ظرف مدت ۴۸ ساعت از حالت جنرال به بیمارستان عفونی تغییر کاربری داد خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۵۰ درصد ظرفیت این مرکز خالی است و روند پذیرش بیماران به وضعیت پایدار نزدیک شده است.

وی با بیان اینکه می‌توان گفت شرایط به وجود آمده در این مرکز درمانی نشان دهنده مدیریت صحیح بیماری است تصریح کرد: در صورت بی توجهی به نکات پیشگیرانه و عدم رعایت فاصله گذاری و اصول بهداشتی می‌تواند شرایط به طور مجدد به حالت بحرانی نزدیک شود و وضعیت پایدار به وجود آمده از دست برود.

رییس بیمارستان دکتر شریعتی با اشاره به اقدامات انجام شده در مدیریت مناسب بیماری در سطح استان و کشور اظهار کرد: از روز‌های نخست شیوع این بیماری حمایت‌ها و پیگیری‌های مسئولان ارشد کشوری و استانی و مدیریت صحیح مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد را برای کنترل و مقابله با این بیماری شاهد بودیم و نتیجه این همکاری موجب شد که در حال حاضر سازماندهی و مدیریت بیماری در شرایط مطلوبی باشد.

وی نقش مردم را در موفقیت مدافعان سلامت برای مدیریت بیماری کووید-۱۹ بی بدیل خواند و اظهار کرد: مردم استان در دو ماه اخیر با رعایت توصیه‌های بهداشتی و در خانه ماندن نقش موثری در کاهش بار مراکز درمانی داشته اند که جا دارد از آن‌ها برای این همراهی قدردانی نمایم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمام مولفه‌هایی که ما را به این مرحله رسانده است در وضعیت ثابتی قرار دارد، اما نگرانی جدی که وجود دارد این است که در ظاهر حساسیت‌های مربوط به این بیماری در میان مردم کاهش یافته است اظهار امیدواری کرد: با همراهی بیشتر مردم از مرحله مدیریت بیماری به کنترل بیماری کووید-۱۹ برسیم.

.

.

.

.

.

.

.

انتهای خبر/


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , سلامتی , طرقبه
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi