خبرهای ویژه

» اخبار » بازار گوشی هوشمند در دستان شیائومی | اپل هم حریف MI نشد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۶:۵۴

 کد خبر: 13419
 48 بازدید

بازار گوشی هوشمند در دستان شیائومی | اپل هم حریف MI نشد

آمار به دست آمده حاکی از آن است که کمپانی شیائومی در سه‌ماهه سوم سال 2020 میلادی توانست به لحاظ فروش تلفن‌های همراه هوشمند از اپل پیشی بگیرد.

بازار گوشی هوشمند در دستان شیائومی | اپل هم حریف MI نشد

به گزارش پاتوق شهروندی بازار فروش تلفن‌های همراه هوشمند نسبت به زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا اندکی رونق گرفته است و همین امر نیز موجب شده است که چیدمان جدول میزان فروش کمپانی‌های سازنده همراه‌های هوشمند دچار تغییر شود.   گزارش‌های به دست آمده از مرکز تحلیل گارتنر حاکی از آن است که شیائومی توانست اپل را در زمینه فروش همراه‌های هوشمند در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰ پشت سر بگذارد و میزان فروش این کمپانی از ۳۲.۹ میلیون دستگاه در ابتدای سال به ۴۴.۴ میلیون واحد برد. اپل نیز در این فروش سهمی داشته است، اما فروش ۴۰.۶ میلیون آیفون این شرکت نسبت به سال ۲۰۱۹ اندکی کمتر بوده است.

سامسونگ همچنان می‌تازد

البته در بالای جدول بازی همچنان در دست سامسونگ است. این کمپانی با فروش ۸۰.۸ میلیون دستگاه در حدود ۸۸ درصد از سهم فروش بازار را در اختیار دارد و همچنان بزرگ‌ترین فروشنده همراه‌های هوشمند در جهان است. بااین‌حال شرایط برای هواوی چندان خوب پیش نمی‌رود و میزان فروش این کمپانی از ۶۵.۸ میلیون به ۵۱.۸ میلیون واحد افت کرده است که شاید بتوان دلیل این امر را تحریم‌های دولت آمریکا علیه این کمپانی دانست.   گارتنر همچنین اعلام کرده که فضای کلی فروش همراه‌های هوشمند در این سه‌ماهه نسبت به ابتدای سال بهتر شده است. البته هنوز میزان فروش کمپانی‌ها به میزان ۵.۷ درصد کم شده است، اما این رقم بسیار بهتر از کاهش فروش ۲۰ درصدی تجربه شده در سه‌ماهه اول و دوم سال میلادی جاری است. شرایط نسبت نرمال در کشور چین موجب شده است که تولید همراه‌های هوشمند از سر گرفته شود و بازار‌های آسیا و امریکای لاتین نیز جانی تازه گرفته‌اند.

سایه سنگین شیائومی بر هواوی

اما شاید بتوان دلیل افزایش فروش شیائومی را در زوال هواوی جستجو کرد. در این میان اپل عرضه آیفون ۱۲ را تا اکتبر به تأخیر انداخت و نتوانست فروش ماه سپتامبر را در دست بگیرد. به‌این‌ترتیب گمان می‌رود که جدول فروش همراه‌های هوشمند برای سه‌ماهه آخر سال میلادی ۲۰۲۰ قصه متفاوتی را نقل کند و اپل شاید بتواند به جایگاه از دست رفته خود بازگردد.   منبع: ایتنا


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : اخبار , تکنولوژی , علمی , فناوری , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi