خبرهای ویژه

» تکنولوژی » باج چند ده میلیون دلاری رژیم صهیونیستی به هکر‌های سایبری

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۴:۲۰

 کد خبر: 13885
 36 بازدید

باج چند ده میلیون دلاری رژیم صهیونیستی به هکر‌های سایبری

یک رسانه اسرائیلی فاش کرد تا‌کنون میلیون ها دلار به هکرهای مهاجم (به شکلی سری) پرداخت شده است در حالی که زیان‌هایی که به ساختار سایبری اسرائیلی وارد شده جبران‌ناپذیر است. وی افزود ما در حالی قراداد فروش تراشه‌های حساس را با شرکت اینتل امضا کرده‌ایم که کمی دورتر از این کارخانه شرکت بیمه شیربیت مبالغ هنگفتی از سرمایه خود را به‌دلیل حمله سایبری از دست داد.

باج چند ده میلیون دلاری رژیم صهیونیستی به هکر‌های سایبری

به گزارش پاتوق شهروندی، یک رسانه رژیم صهیونیست با انتقاد شدید از ساختار پدافند سایبری رژیم صهیونیستی در تیتر خود پرسید: آقایان ساختار اقتصادی ما بر بستر شبکه مجازی متلاشی شده است، دفاع سایبری ما کجاست؟

روزنامه اقتصادی مارکر، در گزارش تحلیلی مفصلی تاکید کرد در حالی که ما یک ساختار دفاع سایبری عریض و طویلی داریم و این ساختار مستقیم به دفتر نخست وزیری وابسته است، بودجه قابل توجهی دریافت می‌کند و دفاتر مجللی هم برای خود دارد، اما نهاد‌های اقتصادی اسرائیل هنوز نمی‌دانند چرا چنین حملاتی علیه زیر بنای ساختار الکترونیک آن‌ها انجام شده و چرا این همه باج افزار از این سو و آن سوی شبکه‌های اینترنتی آن‌ها خارج می‌شوند؟
«رایال زئیف» نویسنده این گزارش در ابتدای آن اعتراف می‌کند حملات بی سابقه‌ای علیه ما صورت گرفته است، حملات الکترونیکی تا کنون ده‌ها قربانی به همراه داشته و زیانی‌های بزرگی به وجود آورده است.
وی فاش کرد تا کنون میلیون‌ها دلار به هکر‌های مهاجم (به شکلی سری) پرداخت شده است در حالی که زیان‌هایی که به ساختار سایبری اسرائیلی وارد شده جبران ناپذیر است.
وی افزود ما در حالی قراداد فروش تراشه‌های حساس را با شرکت اینتل امضا کرده ایم که کمی دورتر از این کارخانه شرکت بیمه شیربیت مبالغ هنگفتی از سرمایه خود را به دلیل حمله سایبری از دست داد.
آن چه مشخص است آن است که سیستم دفاع سایبری رسمی ما دچار مشکل است و در مقابل هکر‌ها کم آورده است، امروز آن قدر سردرگم است که به جای چاره اندیشی برای پیشگیری فقط برای درمان به این سو و آن سو می‌رود در حالی که موج اخیر حملات سایبری خود دلیل قاطعی بر ناموفق بودن این سیستم محسوب می‌شود.
شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی در پایگاه اطلاع رسانی خود با اشاره به عمق و شدت حملات سایبری که اسرائیل حداقل طی ۲ ماه گذشته متحمل شده خبر داد حملات سایبری علیه اسرائیل در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل از آن ۳۰ درصد افزایش یافته است.
این رسانه عبری زبان همچنین فاش کرد دست کم ۵ هزار مورد هک شدن سایت‌ها و سرقت اطلاعات به این نهاد عالی سایبری گزارش شده است و ۱۴۰۰ سایت در سال ۲۰۲۰ به طور کامل تخریب شده است.   منبع: تسنیم


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : تکنولوژی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi