خبرهای ویژه

» ورزشی » اعتراض آلمان‌ها به کشته شدن ۶۵۰۰ کارگر در قطر برای جام جهانی

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۲:۲۶

 کد خبر: 14853
 15 بازدید

اعتراض آلمان‌ها به کشته شدن ۶۵۰۰ کارگر در قطر برای جام جهانی

پیش از بازی آلمان و نروژ در رقابت انتخابی جام جهانی دو تیم با پیراهن‌هایی وارد زمین شدند که روی آن به حقوق بشر تاکید شده بود. این اقدام به دنبال انتشار گزارشی از سوی گاردین انجام شد.

اعتراض آلمان‌ها به کشته شدن ۶۵۰۰ کارگر در قطر برای جام جهانی

گروه ورزش| پاتوق شهروندی، دیدار آلمان و ایسلند بامداد امروز در رقابت‌های راه یابی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، با حاشیه‌های فراوانی همراه بود. آلمان با اینکه توانست در این مسابقه از سد ایسلند با ۳ گل عبور کند، ولی به خاطر کاری دیگر به سوژه اصلی رسانه‌های اروپایی بدل شد.

پیش از آغاز بازی تیم ملی آلمان به مانند تیم ملی نروژ با لباس‌هایی خاص وارد میدان شد تا اعتراضات خود را نسبت به اتفاقات کشور قطر برای آماده سازی جام جهانی نشان دهد. آلمانی‌ها با پیراهنی که روی آن عبارت «حقوق بشر» نوشته شده بود، وارد ورزشگاه شدند و اعتراض خود را کاملا به جهانیان نشان دادند.

این اعتراض یک موضع گیری نسبت به اتفاقات میزبانی قطری‌ها در جام جهانی ۲۰۲۲ بود که باعث شد هزاران کارگر مهاجر، هنگام ساخت ورزشگاه‌های بزرگ قطر جان خود را از دست بدهند. گاردین در گزارش ماه گذشته خود ادعا کرد که ۶۵۰۰ تن از مهاجران کشور‌های حوزه خلیج فارس از زمانی که قطر برنده میزبانی شد، جان خود را از دست داده‌اند.

سازمان عفو بین الملل این هفته در مباحثه با فیفا این تصمیم را گرفت تا با فشار آوردن روی کشور قطر باعث شود تا اتفاقات حقوق بشری در این مسئله پاک شود. آن‌ها طی نامه‌ای عنوان کردند که فیفا وظیفه دارد تا خطرات حقوق بشری این رویداد را کاهش دهد و با نفوذ خود باعث شود تا حقوق کار کارگران مهاجر در کشور قطر اصلاح شود.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi