خبرهای ویژه

» اخبار » آغاز لیگ یک بدمینتون| امید پونا لیگ را با شکست شروع کرد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۲:۵۵

 کد خبر: 14296
 43 بازدید

آغاز لیگ یک بدمینتون| امید پونا لیگ را با شکست شروع کرد

رقابت‌های دسته‌یک بدمینتون‌بانوان با حضور یک تیم مشهدی آغاز شد و پونا در نخستین گام شکست خورد.

آغاز لیگ یک بدمینتون| امید پونا لیگ را با شکست شروع کرد

تیم مشهدی دختران امید پونا لیگ دسته‌یک را با شکست آغاز کرد. از این هفته مسابقات بدمینتون لیگ دسته‌یک بانوان آغاز شد و دور رفت طی ۲ روز به میزبانی شهر‌های تهران و کرمان پیگیری شد. در لیگ دسته‌یک امسال ۷ تیم حضور دارند و به همین دلیل فدراسیون تیم‌ها را در ۲ گروه تقسیم کرد. در گروه اول، تیم‌های قم، رباط‌کریم، پاندای تبریز و جوانان ایران‌زمین تهران حضور دارند. در گروه دوم نیز تیم امید پونا به‌عنوان نماینده مشهد با تیم‌های کرمان و کمپ قهرمانان تهران هم‌گروه است. این تیم‌ها باید به‌صورت دوره‌ای در گروه خود رقابت کنند.

۲ شکست نزدیک برای جوانان مشهد

در اولین دوره، یعنی مسابقات رفت، در گروه الف که در تهران به میدان رفتند، تیم قم یک پیروزی و ۲ شکست را تجربه کرد. رباط‌کریم ۳ شکست را پذیرفت و پاندای تبریز ۲ پیروزی و یک شکست را از آن خود کرد. تیم ایران‌زمین نیز همه بازی‌های خود را با پیروزی و بیشترین امتیاز پشت سر گذاشت.   در گروه ب که ۳ تیم باید به میزبانی کرمانی‌ها به میدان می‌رفتند، تعداد بازی‌ها کمتر بود و هر تیم ۲ دیدار پیش رو داشت. تیم امید پونا بازی اول خود را برابر کرمان ۳ بر ۲ واگذار کرد و در بازی دوم مقابل کمپ قهرمانان تهران باز هم با همین نتیجه نزدیک ۳ بر ۲ مغلوب حریف خود شد. در این گروه کرمان با ۲ پیروزی در صدر قرار دارد. کرمان تیم تهران را با بهترین نتیجه، یعنی ۵ بر صفر از پیش رو برداشت. پس از آن تیم قهرمانان با یک پیروزی در رده دوم جای دارد و مشهدی‌ها نیز بدون برد در رده سوم هستند.   قرار است از هر گروه ۲ تیم به مرحله پایانی صعود کنند. این خبر خوشی برای پوناست. زیرا کار راحت‌تری در گروهش دارد. این تیم باید در دور برگشت شکست‌های نزدیکی را که تجربه کرده است، جبران کند تا بتواند از این مرحله صعود کند.

پونا به دنبال دومین سهمیه لیگ برتر

آکادمی پونا در ۳ سال اخیر در لیگ برتر بدمینتون بانوان حضور داشته و عناوین خوبی را کسب کرده است، اما امسال به‌علت شیوع ویروس، این باشگاه خصوصی ترجیح داد در رقابت‌ها حاضر نشود و لیگ برتر امسال فقط با ۵ تیم برگزار شد. اما مسئولان این تیم قول دادند که در لیگ یک امسال جوانان خود را راهی مسابقات کنند. ۲ فصل پیش لیگ دسته‌یک بانوان برای مشهدی‌ها خوش‌یمن بود و تیم شهید فخار توانست به لیگ برتر صعود کند. حالا باید دید پونا می‌تواند تعداد تیم‌های خود در لیگ برتر امسال را به ۲ تیم برساند یا خیر. به‌جز تیم بانوان، ۲ تیم توس‌مسیر مشهد و هیئت نیشابور در بخش آقایان نیز لیگ یکی هستند.   امسال تیم شهید فخار تنها نماینده بانوان مشهد در لیگ برتر بود که پنجم شد. هیئت بدمینتون استان اعلام کرد امسال با هدف برنامه‌ریزی برای آینده بدمینتون استان، بانوان خراسان‌رضوی در رقابت‌های لیگ بازی کردند تا با کسب تجربه لازم، آماده درخشش در سال آینده شوند. هیچ اسپانسری از این تیم حمایت نکرد و فقط با کمک‌های هیئت بدمینتون و شهرداری مشهد تیم به مسابقات اعزام می‌شد و هزینه‌های جانبی را هیئت پرداخت کرد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi