خبرهای ویژه

» اخبار » آخرین فرصت سینام برای ثبت یک پیروزی دیگر!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۲:۵۸

 کد خبر: 14163
 43 بازدید

آخرین فرصت سینام برای ثبت یک پیروزی دیگر!

هفته پایانی دور مقدماتی گروه «الف» لیگ برتر بسکتبال در انتظار اتفاقات جذابی است، جایی که سینام مشهد باید به مصاف رقبای خود برود.

آخرین فرصت سینام برای ثبت یک پیروزی دیگر!

پاتوق شهروندی؛ هفته پایانی دور مقدماتی لیگ برتر بسکتبال برای تیم‌های گروه «الف» از راه رسید؛ هفته‌ای سرنوشت‌ساز برای تمامی تیم‌هایی که سودای صعود به پلی‌آف را دارند.   در گروه «الف» که گروه مرگ هم نام دارد، چند تیم برتر لیگ حضور دارند که همین اتفاق باعث شده تا بازی‌های جذابی در این گروه برگزار شود. به جز نامی‌نو اصفهان و سینام مشهد ۵ تیم دیگر همگی تهرانی هستند و با جذب بازیکنان ستاره و ملی‌پوش، کار را برای رقبا سخت کرده‌اند. البته این تیم‌ها از قرارداد با ملی‌پوشان نیز فراتر رفته‌اند و امسال شاهد حضور پرتعداد خارجی‌ها در لیگ برتر بانوان هستیم.   نارسینا امسال به لطف بازیکنان خارجی که جذب کرده، توانسته است بر حریفان مدعی دیگر غلبه کند و اکنون بدون‌شکست در صدر جدول گروهش قرار داشته و سودای قهرمانی در سر دارد. این تیم ۲ بازیکن آمریکایی و روسی دارد. مهرام، دیگر‌مدعی این گروه، نیز خود را با حضور خارجی‌ها تجهیز کرده است و از ماه قبل با اضافه‌شدن یک مربی و یک بازیکن اوکراینی توانست عملکرد بهتری برابر حریفان داشته باشد و حالا با ۲ شکست در رده دوم گروه قرار دارد. گروه بهمن، قهرمان فصل قبل لیگ بسکتبال، که شباهت زیادی به آن تیم قهرمان ندارد، مهم‌ترین و تأثیرگذارترین مهره خود یعنی سعیده علی، کاپیتان تیم ملی، را امسال در کنار خود ندارد که همین موضوع نقش زیادی در باخت‌های این تیم دارد. با‌این‌حال گروه بهمن با ۴ باخت اکنون تیم سوم گروه است.
نامی‌نو تیم چهارم گروه است، ۴ شکست تجربه کرده و ۶ بار پیروز شده است. سرمربی و مدیران تیم بعد از بررسی حریفان تصمیم گرفتند آن‌ها نیز تیم خود را تقویت کنند تا در کورس قهرمانی بمانند. با‌وجود اینکه در آستانه پایان مرحله مقدماتی لیگ هستیم، نامی‌نو روز گذشته برای تقویت خود در رقابت‌های پلی‌آف نیکولت فانگ، گارد‌رأس تیم ملی انگلیس، را جذب کرد. این گارد ۱۶۵‌سانتی‌متری فصل پیش در تیم زنان منچستر بازی می‌کرد. همچنین سابقه بازی در تیم دورهایم انگلیس را دارد و مدتی هم در لیگ اسپانیا بازی کرده است. احتمالا فانگ رقیب سرسختی برای شوماری هریس آمریکایی در تیم نارسینا محسوب شود.

تنها‌ شانس مشهدی‌ها برای دومین پیروزی

سینام مشهد اکنون تیم ششم جدول هفت‌تیمی گروه «الف» است، ۱۰ بازی پشت‌سر گذاشته و تنها یک برد داشته است و فردا و پس‌فردا ۲ بازی مهم پیش‌رو دارد؛ یکی مقابل تیم انتهای‌جدولی گاز و دیگری برابر پاز تهران.
فردا پنجشنبه این رقابت‌ها با دیدار گروه بهمن و شرکت گاز و سپس بازی جذاب و دیدنی و حساس نارسینا و مهرام در تهران پیگیری می‌شود؛ دیداری که می‌تواند تکلیف صدرنشین را روشن کند. بعد از این بازی جنجالی، عصر فردا مشهدی‌ها با تیم پاز تهران دیدار خواهند داشت. در دور رفت پاز توانست ۷۹ بر‌۵۰ بر تیم سینام غلبه کند؛ دیداری که نماینده مشهد در ۳ کوآرتر برنده میدان بود، اما ناگهان در کوآرتر چهارم همه‌چیز تغییر کرد و پاز با اختلاف بیش از ۳۰ گل توانست در این کوآرتر پیروز شود تا ورق برای سینام در یک ربع آخر برگردد. می‌توان این شانس را برای بازیکنان مشهدی سینام در نظر گرفت که در صورت درس‌گرفتن از شکست دور رفت، بتوانند فردا حریف را مغلوب کنند.
اما در روز جمعه و روز پایانی مسابقات، نارسینا و نامی‌نو در اولین بازی به‌مصاف هم می‌روند. نامی‌نو در بازی رفت با اختلاف خیلی کم از حریف خود شکست خورد و احتمال دارد در صورت رسیدن بازیکن انگلیسی جدید نامی‌نو به رقابت‌های این هفته، بتوانند حتی نارسینای شکست ناپذیر را مغلوب کنند.
در بازی دوم روز جمعه نوبت به مشهدی‌ها می‌رسد که هنوز ۲۴ ساعت از مسابقه قبلی آن‌ها نگذشته است. سینام بازی نسبتا راحت‌تری در پیش دارد؛ زیرا تیم شرکت ملی گاز تنها تیمی است که امسال سینامی‌ها توانسته‌اند آن را شکست دهند و حالا دوباره باید برابر این تیم بازی کنند. سینام در دور رفت تیم شرکت ملی گاز تهران را ۷۵‌بر‌۶۷ از پیش‌رو برداشت و شانس بالایی دار‌د تا دوباره این پیروزی را تکرار کند. تیم گاز هنوز حتی یک پیروزی هم کسب نکرده است و در صورت شکست‌دادن سینام، اولین برد خود را جشن خواهد گرفت.
در این شرایط برد‌و‌باخت سینام خیلی تفاوتی برای آن‌ها نخواهد داشت؛ زیرا ۴ تیم از این گروه به مرحله پلی‌آف صعود می‌کنند و شانس بسیار ضعیفی برای مشهدی‌ها وجود دارد که در بین ۴ تیم اول قرار بگیرند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , ورزشی
ارسال دیدگاه

adver
logo-samandehi